Vychytávky do auta: 5 tipov ako udržať svoje auto svieže aj v lete

1780
Rated 0 out of 5

Leto je obdobie slnka a vysokých teplôt. Zároveň je to ale obdobie častejšieho jazdenia (niekedy do neskorej noci) a zrazov automobilových nadšencov. Počas leta si pobyt v aute môžete spríjemniť rôznymi súčasťami, ktoré vám z neho pomôžu spraviť nezabudnuteľné leto plné príjemných zážitkov. Aké vychytávky vám odporúčame na leto doplniť do vášho auta si prečítajte v našom novom článku. 

Odporúčané vychytávky:

Držiak na okuliare

Hoci fólie na sklo do auta sú vhodným spoločníkom na pomoc v boji proti slnku, pomôcť vám môžu aj slnečné okuliare. Ak vo vašom aute nemáte zabudovaný držiak, skúste si zakúpiť pripínací držiak, ktorý umiestnite na slnečné tienidlo. Okuliare tak budete mať vždy pri sebe. 

Kvalitný osviežovač do auta

Nekupujte si lacné chemické osviežovače do auta, ale stavte na kvalitu. Keď si vyberiete drahší osviežovač, zväčša nebude taký nebezpečný pre vaše pľúca. Užívať si budete môcť aj príjemnejšiu vôňu, ktorá nebude cítiť „umelinou“. Vyberajte dobre a pred kúpou si zistite, ktorý osviežovač sa bude hodiť práve vám.

Kryt palubnej dosky

Parkovanie v tieni je vždy najlepšou možnosťou. Ak však na mieste určenia takú nemáte, zíde sa vám kryt palubnej dosky. Hoci existujú aj také, ktoré sa pripnú na okno, kryt, aký vidíte na obrázku, sa dokáže prispôsobiť priamo vašej konkrétnej palubovke. Tá tak bude chránená ešte výraznejšie.

Plachta na auto

Pre prípady, kedy napr. na chate alebo doma počas dovolenky nechávate vaše auto dlhšie na jednom mieste, rozhodne odporúčame zaobstarať si plachtu na auto. Tá ho obopne a zabráni nebezpečným UV lúčom, aby poškodzovali vaše vozidlo. Okrem toho ho počas tejto doby ochráni aj pred nánosmi špiny a zlým počasím.

3.85 €

Clona okna FAV L do vášho auta

Praktická slnečná clona do auta, zabraňuje prepúšťaniu slnečných lúčov do interiéru auta.

Fólie na sklo a na auto

Fólie na sklo vás už dnes veľmi neprekvapia – ich ceny totiž spadli relatívne nízko a sú tak dostupné takmer pre každého. Zakúpiť si dokonca môžete aj fólie na sklo na domácu inštaláciu, ktoré však asi nikdy nebude taká profesionálna ako tá, ktorú vám urobia v servise. Existuje viacero druhov fólií na sklo, ktoré sa líšia sfarbením alebo kvalitou.

Vhodným riešením na ochranu auta pred slnkom sú aj fólie na auto. Ich ceny sú tiež na prijateľnej úrovni a bonusom je pre vás aj zmena farby karosérie.

Vychytávky na leto
Veľmi dobrou vychytávkou proti prehrievaniu palubnej dosky je clona na čelné sklo.

Pohodlné leto v aute zažijete aj vďaka klimatizácii. Prečítajte si tom, ako sa starať o klimatizáciu a zaistite si teplotný komfort aj vy. 

Čo poviete, ktorá vychytávka je pre vás ako stvorená?

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here