Počuli ste aj vy tieto 2 absurdity v dopravnom servise?

791

Celkové hodnotenie článku

0,0 rating

V dopravnom servise sa dozvieme mnoho užitočných informácií a nepochybujeme, že ich príjem má predvolený na svojom rádiu nejeden vodič. Spravidla príjemný zamatový ženský alebo mužský hlas nás s pokojom Angličana informuje o kolónach, dopravných obmedzeniach a neprejazdných úsekoch ciest. Dopravné informácie sú doplnené o pohybe veselých, ale nedisciplinovaných chodcov, no vám zdvihne náladu predovšetkým správa o odstránenej nehode, ktorá by vás inak stála obchádzku alebo minimálne niekoľkominútové čakanie.

Dopravný servis poteší tiež informáciou o mobilných radaroch, či policajných hliadkach, ktoré sa vám dnes rozhodli urobiť radosť a zamerali sa na cestných pirátov jazdiacich úplne na opačnom konci mesta. Poväčšinou je potom dopravný servis zakončený želaním šťastnej cesty a nasleduje niekoľkoročný hit, ktorý vás má sprevádzať na ceste domov. V povznesenej nálade vám však nevadí ani to, že ste ho dnes počuli hrať už aspoň 7-krát.

Keď píše príbehy sám život mohli ste počuť v dopravnom servise

Takýto alebo podobný scenár s väčšími či menšími obmenami počúvate pri presunoch autom takmer každý deň. Výnimka však potvrdzuje pravidlo a niekedy  dopravný servis prekvapí takou absurditou, ktorá vás dostane do kolien. Nuž darmo. Najlepšie príbehy píše sám život a mnohé z nich by nedokázal vymyslieť ani slávny Steven Spielberg. A že jeho úspešné filmy E.T. Mimozemšťan alebo Jurský park oplývali poriadnou dávkou fantázie! V nasledujúcich riadkoch vám ponúkneme dve dopravné hlásenia, ktoré vyvolali smiech i rozporuplné ohlasy.  

Na bicykli s vetrom opreteky – 98 km/h ľavou zadnou!

Vodiči jazdiaci v protismere na diaľniciach už nie sú žiadnou raritou. Napriek tomu, že pripomínajú vtip o vodičovi auta, ktorý v dopravnom servise počuje o 1 vozidle pohybujúcom sa v protismere a nechápavo krúti hlavou nad tým, že hlásili iba 1 auto v protismere, pričom on vidí ísť všetky autá oproti, tak takýto vodiči už vzbudzujú skôr iba obavy, no nie senzácie. Určite to však neplatí o cyklistovi na českej diaľnici, ktorý svojho času vyvolal poriadnu pozornosť. A o čo išlo?

Dopravný servis vyzýval na zvýšenú opatrnosť a pozornosť vodičov áut z dôvodu rýchlo sa pohybujúceho cyklistu po istom úseku diaľnice. Na miesto bola teda vyslaná policajná hliadka, ktorá po príjazde na hlásený inkriminovaný úsek diaľnice neverila vlastným očiam.

Absurdity v dopravnom servise o bicykli.
S vetrom o preteky na bicykli.

V závese za dodávkou, v tzv. vzduchovom vaku naozaj, tak ako to hlásil dopravný servis, do pedálov bicykla šliapal cyklista, ktorý sa pohyboval neuveriteľnou rýchlosťou. Policajti však zažili ešte väčší šok pri pohľade na rýchlostný radar. Cyklista sa doslova rútil po diaľnici 98 km rýchlosťou! Bohužiaľ ich komentáre nie je možné reprodukovať, no buďte si istí, že to neboli iba obdivné slová. „Vodič bicykla“ totiž napriek opakovaným výzvam na zastavenie nereagoval a ďalej si to dával po diaľnici. No a aký bol koniec policajnej naháňačky s cyklistom? Znie to neuveriteľne, ale cyklista po zídení z diaľnice, preskočil zvodidlá a prekvapeným policajtom zdrhol.

Pingpong namiesto kontrol

Podobne bláznivé upozornenie z dopravného servisu, ktoré vyvolalo úsmev na tvári nejedného vodiča, zaznelo taktiež z éteru našich západných susedov. No a nedobrovoľnými aktérmi, na ktorých sa po zverejnení záznamu pobavil snáď každý, sa tiež stali (ako inak) strážcovia zákona.

V tomto prípade si policajti na menej frekventovanej ceste krátili čas hraním pingpongu! Viac info o policajnmom pingpongu. Namiesto kvalitných stolno-tenisových rakiet im dobre poslúžili zastavovacie terče a loptičku nahradil pravdepodobne zgúľaný alobal z desiaty. Bavili sa tak dobre, že si nevšimli ani to, ako si ich veselé šantenie počas pracovnej doby nahráva na mobil okoloidúci šofér (Video).

absurdity v dopravnom servise o pingpongu
Policajný pingpong pri ceste?

Ťažko povedať, či pre ich športové nadšenie prejavili pochopenie ich nadriadený. V princípe je však celkom fajn zistenie, že aj policajti v službe sú len ľudia, ktorí majú niekedy tak trochu podobne bláznivé nápady ako my. Ktohovie, či sa napokon týmto príbehom neinšpirovali filmoví policajti v skvelom českom filme Bobule. To sa však už pravdepodobne nedozvieme.

A čo vy, boli ste niekedy svedkami poriadnej dopravnej absurdity? Alebo ste o niečom podobnom počuli od známych? 

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here