Ako si vybrať autoservis?

839

Celkové hodnotenie článku

4,4 rating

Každé auto vyžaduje pravidelnú údržbu, v tom lepšom prípade hovoríme len o výmene motorového oleja, filtrov (pri niektorých modeloch aj o diagnostike počítačov a aktualizácii indikátora údržby). Všetky tieto úkony sa bežne vykonávajú na servisných prehliadkach. Tieto je potrebné absolvovať vždy pri najazdení istého počtu kilometrov. Preto je dôležité vybrať si správny autoservis.

Ak si vyberáte servis, či už kvôli pravidelnej servisnej prehliadke, alebo z dôvodu nejakej poruchy či nehody. Je nutné, aby ste zvážili všetky okolnosti a vybrali čo najlepšie. Výber správneho autoservisu je dôležitým rozhodnutím. Nerozhodujete predsa len o svojich peniazoch, ale aj o bezpečnosti celej posádky a všetkých pasažierov.

Autoservis je možné odhaliť hneď.
Niekedy je možné nesprávny autoservis odhaliť na prvý pohľad.

Dali sme pre vás dokopy pár tipov, ktoré vám pomôžu pri hľadaní toho správneho autoservisu. Bez ohľadu na to, či ho hľadáte autoserservis alebo pneuservis na východe Slovenska, v Žiline alebo autorizovaný servis v Bratislave.

Autorizovaný autoservis, áno alebo nie? Referencie sú dôležité.

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Je pravda, že servis, ktorý sa špecializuje na opravu vašej značky auta by mal mať detailnejší prehľad a väčšiu odbornosť pri oprave konkrétneho modelu, ale žiaľ, nie je to vždy tak. Nepodceňujte preto referencie svojich známych a v neposlednom rade si určite urobte aj prieskum na internete. Nie všetky informácie budú relevantné, ale môžu vám pomôcť pri rozhodovaní.

Všetko je o dohode, informácie sú základ správnej voľby.

Osobné skúsenosti a omyly sú v prípade opravy automobilu naozaj náročné, preto sa im snažte vyvarovať. Servis či pneuservis kontaktujte ešte pred jeho návštevou, popíšte poruchy a opýtajte sa na predbežnú kalkuláciu, prípadne na následný postup. Takýmto spôsobom si môžete “preklepnúť” viacero servisov – zistiť cenu diagnostiky a celkový prehľad, aký má ten ktorý servis o značke respektíve modely auta.

Náhradné vozidlo, nutnosť alebo služba navyše.

Náhradné vozidlo nie je ani zďaleka štandardnom u bežných servisov. Tí, ktorí sa bez neho nezaobídu, by mali jednoznačne voliť výhradne autorizované servisy. Tam je náhradné auto väčšinou garantované.

Ako vybrať autoservis pre svoje vozidlo.
Vybrať správny autoservis pre svojho „miláčika“ je veľmi dôležité.

Nezabudnite na papiere, veci v aute a bezpečnosť.

Nikdy nezabúdajte na preberací protokol, ktorý musíte dostať pri odovzdávaní auta do servisu. Ďalšou drobnosťou, na ktorú mnohí zabúdajú je vyberanie vecí z auta (nezabudnite na to, že v prípade vážnych porúch môže byť auto v servise aj niekoľko týždňov). Poslednou a veľmi dôležitou vetou je vybratie dokladov (predsa nikdy neviete). Prípadne, keď budete mechanikovi odovzdávať svoje kľúče nezabudnite si odopnúť kľúčik Zeder (aby si nemohli vyrobiť kópiu) prípadne kľúčik od iného bezpečnostného prvku.

Vybrať si správny autoservis nie je nič jednoduché, ale ani nemožné. Riadne sa všetkými dostupnými informáciami a v neposlednom rade aj pocitom, ktorý vo vás ten daný servis vyvoláva nakoľko čistota. Samotný poriadok a systém už pri prijatí hovorí sám za seba. A pamätajte, službu, ktorá nebola vykonaná adekvátne môžete vždy reklamovať.

Aký olej potrebujem do svojho auta?

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here