Najlepšie spôsoby ako zabaviť dieťa v aute (nielen pre mamičky)

1856

Celkové hodnotenie článku

Rated 0 out of 5

Cestovanie a výlety do zahraničia už dávno nie sú iba pre dospelých. Doby, kedy mamičky sedeli so svojimi deťmi doma sú preč. Každá mamička, či rodina s malým dieťaťom chce cestovať aj s tými najmenšími. Samozrejme, cesty s malými deťmi vyžadujú prípravu.  A ako zabaviť dieťa počas cesty?

Šoférovanie je príležitosť ako zabaviť dieťa v aute.
Najjednoduchším spôsobom ako zabaviť deti v aute je nechať ich šoférovať 🙂

Ak chcete, aby vaše dieťa vydržalo v aute aj niekoľko hodín spokojné a nenudilo sa, treba sa na cestu náležite vybaviť. Pripravili sme pre vás niekoľko zaručených tipov, ktoré vám pomôžu napríklad pri niekoľkohodinovej ceste na letnú dovolenku. Inšpirujte sa.

Pripravili sme pre vás tipy ako zabaviť dieťa v aute:

1. DVD prehrávač

Prvoplánová záležitosť, ktorá nikdy nesklame. Vybavte svoj automobil DVD prehrávačom a držiakom na DVD prehrávač. Ak nechcete kupovať DVD prehrávač postačí aj držiak na tablet a v najhoršom prípade aj mobil s väčším displejom, ktorý sa už nepoužíva.

V prípade DVD prehrávača môžete zakúpiť nové rozprávky na každej benzínke, ak sa rozhodnete pre tablet, treba sa na cestu pripraviť ešte doma, prípadne zabezpečiť mobilný internet, či dostatočne rýchlu wifi.

2. Audio rozprávky

Ak patríte k tým, ktorí svojim najmenším nedovoľujú tablet, ponúka sa ešte jeden funkčný a veľmi príjemný variant – audio rozprávky. Aj v tomto prípade vám postačí tablet, či telefón, prípadne aj slúchadlá, ak nechcete rozprávky počúvať aj vy.

Na našom trhu je mnoho tradičných slovenských rozprávok prerozprávaných slovenskými hercami, pre tých menších a anglicky hovoriacim sa núkajú aj rozprávky v angličtine. Tí odvážnejší rodičia sa môžu na cesty vybaviť detskými pesničkami, ale v tom prípade odporúčame veľké množstvo, pretože deti vydržia počúvať tú istú pesničku dookola, ale vy asi nie. 🙂

3. Hry do auta

Tradičné hry z hračkárstva

Tradičnejšou a finančne menej nákladnou možnosťou sú hry do auta. Pre väčšie deti sa nám osvedčilo tradičné Človeče nehnevaj sa, rôzne interaktívne knižky, prípadne kvízy do auta, ktoré nájdete v každom kníhkupectve.

Nesmieme zabudnúť ani na tradičné maňušky a hračky na úchytky. Tie potešia predovšetkým tie najmenšie detičky, myslite na to, keď budete v hračkárstve a zakúpte univerzálne úchytky na závesné hračky, ktoré vám poslúžia hneď niekoľkokrát.

Slovné hry a kvízy

Pravdaže, nesmieme zabudnúť ani na slovné hry. Nestoja nič a zabavia naozaj celú rodinu vrátane rodičov. Vybrali sme pre vás niekoľko tipov na vašu najbližšiu cestu, napríklad na dovolenku.

Hádaj osobnosť vaše dieťa bude rozprávková osobnosť a vy budete pomocou otázok áno a nie hádať, o akú postavu sa jedná.

Do kufra si zbalím každý povie jednu vec, ktorú si balí napr. ponožky. Osoba, ktorá ide ďalšia povie novú vec + všetky, ktoré vymenovali ostatní pred ním. Hrá sa dovtedy, kým sa niekto nepomýli.

Farby – najjednoduchšia hra vhodná aj pre najmenších. Každý hráč si vyberie farbu auta, ktorú počíta. Vyhrá ten, kto naráta najväčší počet áut svojej farby. Takýmto spôsobom je možné hrať aj hru ŠPZtky :).

Spôsobov, ako zabaviť dieťa v aute, je niekoľko

Spôsobov, ako zabaviť dieťa v aute, je naozaj niekoľko. Vždy myslite na to, aká dlhá bude cesta a nezabúdajte na pravidelné zastávky a občerstvenie – to udrží dospelých aj deti v dobrej nálade a v strehu.

Pozrite si aj ďalšie zaujímavé vychytávky do auta:

Prečítajte si tiež o tom, ako si šikovné ženy udržujú poriadok a organizáciu vo svojom aute.

Dlhé cesty sú predovšetkým o rodinnej pohode. Šťastnú cestu prajeme! 🙂

1 komentár

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here