Čo kúpiť na Vianoce? Prinášame 20 tipov na vianočné darčeky pre každého

3105

Celkové hodnotenie článku

Rated 0 out of 5

Oddelenie so sladkosťami v potravinách zaplavili figúrky čokoládových Mikulášov, obchodné domy hrajú stále dookola desať vianočných pesničiek a vy musíte každé ráno vstávať o desať minút skôr kvôli námraze na čelnom skle. S týmto všetkým prichádza pomaly ale isto aj každoročná novembrovo-decembrová dilema: čo komu kúpiť na Vianoce? My túto dilemu poznáme tiež, a preto vám prinášame inšpiráciu a konkrétne tipy na vianočné darčeky.

tipy na vianočné darčeky, čo kúpiť na vianoce, tipy na darčeky na vianoce
Nenechajte si kupovanie darčekov na poslednú chvíľu, s našimi tipmi ich môžete objednať ešte dnes

Priateľka, vzdialený ujo aj bratranec z druhého kolena – sú šoféri? Ak áno, ste na správnom mieste. V našom najnovšom blogu vám prinášame dokopy až 20 tipov na vianočné darčeky, v rôznych cenových reláciách, ktoré sme rozdelili do kategórií univerzálne, pre mužov a pre ženy. Nezabudli sme ani na najmenších, budúcich šoférov, ktorí nás pri cestovaní často sprevádzajú. Ešte pre nich nič nemáte? Inšpirujte sa našimi tipmi. Pri každom nájdete aj približnú cenu a prekliknutie do katalógu, kde ho môžete objednať.

Univerzálne tipy – týmto na Vianoce nič nepokazíte

Žena, muž, starší, mladší, vzdialený príbuzný aj najlepší kamarát. Prvých päť tipov je úplne univerzálnych a pod stromčekom potešia naozaj každého.

vianočné auto, vianočný stromček a model auta, malý model autobusu
Inšpirujte sa univerzálnymi darčekmi – potešia starších aj mladších, ženy i mužov

Držiak na telefón

Nízkorozpočtový, praktický, malý, jednoduchý. Držiak na telefón poteší každého, či už vám bude ukazovať GPS aplikáciu pri navigovaní v cudzom meste alebo obľúbený playlist. Väčšina z týchto produktov ponúka jednoduchú montáž do vetracích otvorov alebo na čelné sklo, kompatibilitu s viacerými veľkosťami a značkami mobilov i možnosť bezdrôtového indukčného nabíjania. Okrem toho bývajú tieto držiaky zabalené v menších škatuľkách, ktoré ľahko zabalíte ako darček.

➡️ Cena: 5-20 €

➡️ Objednajte si v našom výhodnom katalógu alebo na Heureka.sk

Skvelá cena

Pohodlný držiak telefónu 🤩

 • bezdotykový snímač
 • výkonná indukčná nabíjačka
 • nastaviteľné rameno s prísavkou
 • namontovateľný takmer kdekoľvek
 • kompatibilný aj na rôzne modely iPhone i Samsung

Vyhrievané poťahy

Teplota je pod nulou, takže nasadanie do studeného auta nie je ničím príjemným. Kým sa navyše spustí kúrenie, šofér i spolujazdci sú totálne premrznutí. Riešením sú vyhrievané poťahy. Mnohé z nich sa dokážu nahriať v priebehu niekoľkých minút, okrem jednoduchej inštalácie prinášajú aj možnosť univerzálneho použitia. Pri výbere konkrétneho produktu sa nezabudnite pozrieť okrem rýchlosti vyhrievania ani na možnosť napájania a kvalitu materiálu.

auto v zime, auto a zima, čo kúpiť na vianoce, vyhrievané poťahy
Pravidelné nízke teploty? Vášho známeho či známu určite potešia vyhrievané poťahy

Tiež vás chceme upozorniť, že pri novších autách môže byť vyhrievanie sedadiel súčasťou výbavy, pred kúpou darčeka sa teda nezabudnite uistiť, že nejde o prípad vášho známeho.

➡️ Cena: 10-30 €

➡️ Vyberte si z našej ponuky alebo na Heureka.sk

Vysávač do auta

Asi každý šofér túži po tom mať vo svojom aute čisto. Vďaka praktickému vysávaču do auta by to nemal byť problém ani pre lenivších motoristov. Možnosťou sú jednoduché bezdrôtové vysávače či tyčové zariadenia s praktickou vyberateľnou časťou. Nech sa rozhodnete pre hociktorú možnosť, nevyberajte len podľa ceny, ale aj podľa sacieho výkonu, výdrže batérie a príslušenstva.

➡️ Cena: 20-40 €

➡️ Objednajte si ten pravý ešte dnes u nás alebo cez Heureka.sk

Hrnček na kávu so sebou

Zalieva si váš známy či známa pravidelne rannú kávu či čaj? Ak áno, termohrnček môže byť tým pravým darčekom. Prináša možnosť šetrenia ranného času, keďže teplý nápoj si môžete zobrať so sebou – či už na pešiu cestu, do autobusu či do auta. Ide navyše aj o ekologický darček – viete, koľko jednorazových pohárov ušetríte, keď ho pravidelne nosíte so sebou? Na trhu navyše nájdete desiatky rôznych dizajnov, z ktorých si vyberie každý.

➡️ Cena: 5-15 €

➡️ Vyberte si zo širokej škály produktov na Heureka.sk

Elektrická kolobežka

Rýchle prekonanie krátkej vzdialenosti, jednoduché riadenie, flexibilita aj pozitíva pre životné prostredie. Elektrické kolobežky sú čoraz populárnejšie aj u nás, a hoci ide už o čosi drahší darček, určite ním potešíte všetky vekové kategórie. O tom, na čo sa zamerať pri kúpe i aké sú dôležité kroky po nákupe, si môžete prečítať všetko potrebné v našom blogu o kúpe elektrickej kolobežky.

➡️ Cena: 250-600 €

➡️ Objednajte si u nás e-kolobežku EHART alebo ktorúkoľvek inú na Heureka.sk

Skvelá cena

Elektrická kolobežka EHART 🛴 túto chceš!

 • jednoduchý a elegantný ovládací panel
 • elektromotor s výkonom 350W
 • maximálna rýchlosť: 25 km/h
 • s úplným nabitím už za 4 hodiny
 • na jedno nabitie prejde až 25 km
 • s hmotnosťou 12 kg a bezpečným brzdným systémom

Tipy na vianočné darčeky pre mužov

Nie, nemusíte bratovi, priateľovi a otcovi kupovať každý rok ponožky a permanentku na futbal či hokej. Existujú aj iné darčeky, inšpirovať sa môžete v našom zozname.

tipy na vianočné darčeky pre mužov, darčeky pre mužov na vianoce, muž za volantom, šofér
Tatino, dedko, frajer či bratranec –  kúpte im tento rok niečo iné ako ponožky

Kamera do auta

Áno, len ju jednoducho namontujete na čelné sklo a necháte zaznamenávať cestu. Autokamera je mimoriadne užitočným doplnkom pre každého vodiča, najmä v prípade nečakanej dopravnej nehody. Ak ju váš známy ešte nemá, jej kúpou mu rozhodne spravíte radosť. Pri výbere sa nezabudnite pozrieť na parametre ako je snímací uhol či pamäť, všetko potrebné si môžete prečítať v našom článku o výbere správnej kamery do auta. Nájdete tam aj tipy na konkrétne, medzi zákazníkmi obľúbené produkty.

➡️ Cena: 30-150 €

➡️ Vyberte si autokameru u nás alebo niektorú z Heureka.sk

Obľúbená

Kamera do auta OSRAM 📷

 • ľahká inštalácia, kompaktný dizajn
 • Full HD 1080p, 30 snímok za sekundu
 • 130° zorné pole, dvojpalcová obrazovka
 • S G-senzorom a možnosťou WiFi pripojenia

Balíček autokozmetiky

Chcete byť originálny? Nakombinujte si vlastný balíček ako prekvapenie. Každého šoféra snáď poteší niekoľko prípravkov, ktoré mu pomôžu so staroslivosťou o auto. Možnosťou sú rôzne leštenky, aditíva či prípravky proti zahmlievaniu skiel, na záver môžete autobalíček doplniť aj tradičnou stromčekovou voňavkou.

➡️ Cena: 3-20 €

➡️ Poskladajte si vlastný autobalíček z našej autokozmetiky alebo z tej na Heureka.sk

Model auta

Ak je váš tatino, brat, priateľ či známy naozajstným autíčkarom, môže ho potešiť aj malá replika auta – buď toho, ktoré má, alebo takého, ktoré mal alebo vždy chcel mať. Produktov tohto typu nájdete na internete desiatky, nezabudnite však na správny výber modelu. Zaujať vás môžu aj rôzne zberateľské kúsky, tie však už budú zrejme o čosi drahšie.

➡️ Cena: 20-30 €

➡️ Nájdite model auta vášho známeho na Heureka.sk

auto v zime, retro auto v zime, zima a auto
Potešia a pomôžu nielen v zimnom období – porozmýšľajte nad darčekmi ako je autonabíjačka, poťah volantu či autokozmetika

Poťah volantu

Štýlový interiérový doplnok a praktický pomocník v jednom. Poťahy volantu sa dajú zohnať v rôznych materiáloch (koža, koženka, textília či pena) a farebných prevedeniach. Niektoré poťahy ponúkajú aj možnosť vyhrievania rúk. Ak sa pre niektorý z nich rozhodnete, nezabudnite pred objednaním skontrolovať obvod volantu, existuje totiž takmer desať rozmerov.

➡️ Cena: 5-20 €

➡️ Vyberte ten správny poťah na volant v našej ponuke alebo na Heureka.sk

Autonabíjačka alebo štartovací box

Nečakane vybitá autobatéria nepoteší žiadneho vodiča, či už prejaví svoje príznaky v zasnežené zimné ráno alebo teplý letný podvečer. Práve vtedy sa hodí mať so sebou autonabíjačku či štartovací box – rýchlo pomôže vyriešiť problém a ušetrí vrásky na čele. Ak viete o tom, že tohto pomocníka váš známy nemá, môže ísť o skvelý praktický darček. Všetko o tom, ako vybrať tú správnu aj s tipmi na konkrétne produkty, si môžete prečítať v našom blogu o autonabíjačkách.

➡️ Cena: 30-90 €

➡️ Objavte v našej ponuke tie najlepšie autonabíjačky a štartovacie boxy, alebo si prehliadnite katalóg na Heureka.sk

TOP PRODUKT

Najlepšia nabíjačka autobatérií roku 2019 aj 2020 🔌

Autonabíjačka CTEK MXS 5.0 NEW (12V, 5A)

 • zlepší výkon a predĺži životnosť batérie
 • so zabudovanou kompenzáciou teploty
 • s nízkou hmotnosťou a LCD displejom

Tipy na vianočné darčeky pre ženy

Voňavka, šperky či ponožky. Skúste tento rok vymyslieť pre vašu priateľku, sestru či mamu niečo originálne. Ak je šoférka, naše tipy vám budú určite užitočné.

žena na vianoce, vianočné darčeky, čo kúpiť žene na vianoce
Čo kúpiť na Vianoce ženám, ktoré sú vám blízke? Skúste niektorý z našich tipov

Cúvacie senzory

Ak auto nemá cúvacie, alebo teda parkovacie senzory vo svojej prirodzenej výbave, ide o skvelý doplnok, ktorý ocení nielen každá vodička, ale aj vodič. Okrem cúvacích kamier existujú aj senzory fungujúce na princípe elektromagentickej energie či ultrazvuku. Pri parkovaní vedia pomôcť všetky typy.

➡️ Cena: 15-100 €

➡️ Vyberte si cúvacie senzory z nášho katalógu alebo na Heureka.sk

Balíček čistiacej autokozmetiky

Možnosť vlastného kreatívneho kombinovania autokozmetiky platí aj v tomto prípade. Môžete vybrať napríklad prípravok na odstránenie škrabancov, univerzálne utierky na všetky typy povrchov či osviežovače kabíny. Pravidelná starostlivosť o interiér i exteriér štvorkolesového miláčika je mimoriadne dôležitá, a vaša známa sa týmto produktom určite poteší.

➡️ Cena: 3-20 €

➡️ Poskladajte si vlastný autobalíček z našej autokozmetiky alebo z Heureka.sk

Vône do auta

Je to hneď iný pocit, nasadnúť do auta, v ktorom sa šíri príjemná vôňa. Prekvapte na Vianoce svoju známu originálnou voňavkou do auta – či už s netradičnou príjemnou vôňou, alebo s celkom novým dizajnom. Stavíme sa, že zo širokej ponuky na internete rozhodne niečo vyberiete.

➡️ Cena: 1-6 €

➡️ Objavte rôzne typy vôní a dizajnov u nás i na Heureka.sk

GPS navigácia

Myslíte, že ženy majú horšie orientačné a navigačné schopnosti ako muži? My rozhodne nie. GPS sa však v aute vždy hodí, najmä ak cestujeme do neznámeho mesta či štátu. A že sa v dobe smartfónovneoplatí kupovať špeciálne navigačné zariadenie? Presne tejto otázke sme sa venovali v našom blogu o navigáciách GPS. Ak súhlasíte s tým, že ide o dobrý darček, poradíme vám 5 najdôležitejších parametrov, na ktoré by ste sa mali pozerať pri kúpe.

➡️ Cena: 100-400 €

➡️ Objednajte si GPS navigáciu od nás alebo cez Heureka.sk

TOP

Navigácia TOM TOM, ktorú chceš 🗺️

 • päťpalcový displej (13 cm)
 • hmotnosť 209g
 • držiak aj nabíjačka v balení
 • jednoduchá montáž
 • a to najlepšie nakoniec: aktuálne mapy doživotne zadarmo 🤩

Škrabka s rukavicou

Lacné, vtipné, jednoduché a praktické. Proti suchej pokožke a zničeným nechtom po rannom škrabaní skla pomôže unikátna rukavica so škrabkou na ľad v jednom. Na internete môžete nájsť tento produkt v rôznych farebných prevedeniach, z ktorých si určite vyberiete.

➡️ Cena: 3-5 €

➡️ Kúpte ešte dnes v našom e-shope alebo na Heureka.sk

dieťa a vianoce, vianočný stromček, vianočné svetlá, tipy na vianočné darčeky pre deti
Potešte na Vianoce netradičnými darčekmi aj najmenších

Tipy na vianočné darčeky pre deti

Hračky a oblečenie skvelé darčeky, čo však skúsiť vymyslieť ešte niečo iné? Spríjemnite deťom cestovanie s vami praktickými doplnkami.

Autosedačka

Podľa zákona vám nesmie chýbať, ak sa s vami v aute vozí aj dieťa, ktoré je nižšie ako 150 centimetrov. Ak už zo svojej autosedačky vyrástlo, potrebuje podsedák alebo vlastne ešte žiadnu sedačku nemá, môžete mu ju kúpiť práve na Vianoce. Okrem bezpečnosti prinesie sedačka vášmu dieťaťu pri jazde aj pohodlie, dôkladne teda zvážte výber tej správnej. Riaďte sa najmä výškou a váhou dieťaťa, nezabudnite ani na kompatibilitu s vašim vozidlom.

➡️ Cena: 50-200 €

➡️ Vyberte si najlepšiu sedačku pre vaše dieťa u nás alebo na Heureka.sk

Prenosná herná konzola

Požičiavate často deťom váš smartfón na hranie hier? Kúpte im prenosnú hernú konzolu. Tá ich zabaví nielen doma, ale aj v aute, a cesta im ubehne oveľa rýchlejšie. Ak sa rozhodnete pre tento typ darčeku, vyberajte najmä podľa výdrže batérie. Nezabudnite tiež skontrolovať, či sa v balení už nachádzajú nejaké hry, aby ich vaše dieťa mohlo rovno po rozbalení darčeku vyskúšať.

➡️ Cena: 15-60 €

➡️ Objednajte prenosnú hernú konzolu cez Heureka.sk

dieťa v aute, chlapček na vianoce, detské auto, vianočný stromček
Autosedačka, LCD obrazovka či organizér na hračky; spríjemnite vašim deťom pravidelné cestovanie

Obrazovky LCD do auta

S jednoduchou montážou na strop či na opierku sedadla, intuitívnym ovládaním a možnosťou prepojenia viacerých zariadení. Obrazovka LCD vie uľahčiť a spríjemniť cestovanie vám aj vašim deťom. Z mobilu im jednoducho pustíte obľúbenú rozprávku či seriál, a cesta bude bežať sama. Lacnejším variantom je kúpa držiaka na tablet, ktorý na opierku sedačky ľahko upevníte tiež.

➡️ Cena: 50-300 €

➡️ Nájdite tie správne LCD obrazovky v katalógu na Heureka.sk

Organizér na sedačku

Fľaša s džúsom, pastelky a maľovanka, obľúbené plyšové zvieratko aj stavebnica lego. S praktickým organizérom už nebudete musieť každú chvíľu malému spolucestujúcemu niečo podávať. V priehradkách pred sebou nájde všetko, čo potrebuje. Opäť uľahčíte cestovanie aj sebe, aj deťom.

➡️ Cena: 5-10 €

➡️ Organizér na sedačku si môžete vybrať v našom e-shope alebo na Heureka.sk

Slnečné clony s obrázkami

Zbožňujú vaše deti Mickey Mousea, Elzu a Annu či Avengerov? Kúpte im praktické slnečné clony do auta s ich obľúbenými hrdinami. Ide o praktický nízkorozpočtový darček, ktorý určite vyčarí pod stromčekom úsmev na detskej tvári.

➡️ Cena: 5-8 €

➡️ Vyberte si dizajn slnečnej clony pre deti na Heureka.sk

vianoce, vianoce doma, rodina na vianoce, čo kúpiť na vianoce
Inšpirovali ste sa? Objednajte darčeky ešte dnes a vyhnite sa predvianočnému stresu

Poradili sme vám? Nenechávajte si kúpu darčekov na poslednú chvíľu a objednajte ich ešte dnes. A nech vás vo vianočnom období nič neprekvapí, prečítajte si aj naše články Ako pripraviť auto na zimu a Ako sa starať o auto v zime?. Tím Carhelpu vám želá príjemne prežité vianočné sviatky.

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here