Pedrosa odštartuje z 2. a Márquez z 5. miesta

677

Vo štvrtom kole sezóny odštartujú pretekári Repsol Honda v Jereze z prvého a druhého radu.

Dani Pedrosa na Jereze.
Dani Pedrosa na Jereze.

Dani Pedrosa sa posunul z ôsmeho miesta v treťom cvičnom kole (FP3) na štvrté miesto v nasledujúcom cvičnom kole (FP4) až na druhú priečku v druhej kvalifikácii (Q2).

Marc Márquez skončil po prvom kole na vedúcej pozícii a napriek nárazu pri druhej zatáčke sa mu podarilo udržať sa na treťom mieste vo štvrtom cvičnom kole (FP4).

Od druhého po siedme miesto delilo šesť pretekárov len 0,075 s.

Marc Márquez

Popravde nie som spokoný s kvalifikáciou. Hovorím o sebe, dnes som nedokázal nájsť „dokonalé kolo“. Najrýchlejšie som odjazdil prvé kolo, jazdil som pokojnejšie a ladnejšie, potom som urobil veľa chýb a nedokázal som sa zlepšiť. Druhý rad však nie je taký zlý a máme dobré tempo. Preteky nebudú jednoduché, pretože veľa pretekárov, počnúc mojím kolegom, dokáže udržiavať dobrú rýchlosť na strednej alebo tvrdej zadnej pneumatike. Preteky budú dlhé a náročné. Už dnes bolo celkom teplo a zdá sa, že teplota bude ešte stúpať. Videli sme mnoho pádov v každej triede, lebo trať sa začína dosť šmýkať, takže musíme týmto podmienkam prispôsobiť aj nastavenie motocykla a vybrať správnu pneumatiku a posnažiť sa zo všetkých síl.

Dani Pedrosa

Som prekvapený, ale veľmi ma teší, že štartujem z prvého radu, čo je tu vždy dôležité. Celému tímu ďakujem za vynikajúco odvedenú prácu tento víkend.  Ak nie ste v 100% forme, je ťažké počas jazdy nájsť ten správny pocit, ale celý tím mi pomáha a ja si to veľmi cením. Teraz sa musíme sústrediť na výber správnej pneumatiky, keďže sme sa ešte nerozhodli. Zdá sa, že mnohí pretekári majú dobré tempo, takže sa zajtra musíme sústrediť len na nás a dobre začať. Tento rok budú preteky skrátené o dve kolá, uvidíme, aké budeme mať podmienky a čo sa nám podarí urobiť.

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here