Hasiaci prístroj v aute, aj keď nepatrí do povinnej výbavy?

7812

Celkové hodnotenie článku

Rated 0 out of 5

Hasiaci prístroj do auta nepatrí na Slovensku do povinnej výbavy, napriek tomu to neznamená, že neodporúčame ho v aute pre istotu nosiť. Nezaberá totiž veľa miesta a v prípade potreby môže pomôcť nielen vám, ale napríklad niekomu, kto pomoc na ceste potrebuje. Prečo by ste aj vy mali so sebou nosiť hasiaci prístroj do auta?

Hasiaci prístroj v aute pod sedačkou.
Praktická ukážka umiestnenia hasiaceho prístroja pod sedačkou automobilu.

Pomôžte sebe alebo ostatným

Hasiace prístroje do auta sú väčšinou malé (okolo 1 kilogramu), takže vzniká predpoklad, že by ste s jedným mini-hasiacim prístrojom tak či tak celý vzniknutý požiar neuhasili. To však neznamená, že vďaka nemu minimálne neznížite riziko úmrtia osôb alebo kompletného zničenia majetku. Aj malý hasiaci prístroj do auta vám môže zachrániť život.

Oplatí sa nečakať na hasičov

Aj keď sa hasiči ponáhľajú najviac ako sa len dá, predsa len je ich reakčný čas aj viac ako 6 minút. Za 6 minút môže vaše auto zhorieť do tla, alebo, v horšom prípade, niekto môže dokonca prísť aj o život. Navyše, autopožiare väčšinou vznikajú kvôli chybnej elektroinštalácii, na začiatku sú teda malé.

Ak sa rýchlo chopíte hasiaceho prístroja, môžete zabrániť vzniku omnoho väčšieho požiaru. Samozrejme, ešte lepšou prevenciou je udržiavať vašu elektroinštaláciu alebo klimatizáciu vo funkčnom stave.

Hasiace prístroje do auta môžu zabrániť výbuchu

Ak stihnete zredukovať požiar, kým sa dostane až k nádrži na palivové hmoty, môžete sa vyhnúť prípadnému výbuchu, ktorý pri požiaroch hrozí. Opäť si tak môžete ušetriť prípadné obrovské škody na vašom majetku a na majetku okoloidúcich.

Hasiaci prístroj do auta: cena sa odvíja od jeho veľkosti

V autách najčastejšie vidno malé, jednokilogramové hasiace prístroje, siahnuť však môžete aj po 6-kilogramovom. Zatiaľ čo kilový vás vyjde aj do 10 eur, jeho väčšia verzia pokojne aj 30 eur.

3.44 €

Hasiaci prístroj ALCA

Hasiaci prístroj osahuje 400ml hasiacej látky, ktorá je určená na hasenie vznikajúcich požiarov.

Pokoj v duši a bezpečie nadovšetko

Mať v aute hasiaci prístroj vám dodá pokoj, pretože budete vedieť, že v prípade akéhokoľvek nebezpečia ostávate chránení. Okrem toho, keď pôjdete na akúkoľvek grilovačku, stanovačku alebo rybačku, hasiaci prístroj do auta v prípade nebezpečia môžete využiť aj tam. Je lepšie riešiť prevenciu ako vzniknutý problém.

Hasiace prístroje do auta nezabúdajte vyberať aj podľa výrobcu a referencií. Pri požiari vám totiž pomôže jedine funkčný hasiaci prístroj. Títo malí pomocníci majú, samozrejme, aj dátum exspirácie, pretože nič nemôže vydržať večne. V tomto prípade odporúčame, aby ste tento dátum pozorne sledovali a zapamätali si ho, aby ste ho mohli včas nahradiť novým.

Hasiaci prístroj je lacná položka a keď ho v aute s rozumom umiestnite, nebude vám ani zavadzať.

Tak čo, zaobstaráte si ho aj vy?

Nezabudnite ho pribaliť ani na letnú dovolenku!

Celkové hodnotenie článku

Rated 0 out of 5

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here