Interiérové doplnky do auta, ktoré musíte mať

450

Celkové hodnotenie článku

Rated 5 out of 5

Interiér auta je miestom, kde trávi väčšina z nás dennodenne niekoľko desiatok minút. V období dovoleniek a cestovania by sme tento čas vedeli rátať dokonca v hodinách. Preto je mimoriadne dôležité, aby sme sa v interiéri nášho auta cítili príjemne a vedeli si cestovanie užiť s čo najväčším komfortom. V našom článku vám preto prinášame okrem niekoľkých zaujímavostí o čase strávenom v aute aj interiérové doplnky do auta, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať. Čítajte ďalej!

V zaujímavých číslach

Koľko času strávi priemerne každý z nás v aute za rok? Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých faktov a čísel z najnovších štatistík.

interiér auta, retro interiér, interiérové doplnky
Doprajte interiéru vášho auta niekoľko zaujímavých doplnkov.

Až 18 dní za rok

Podľa štatistík z roku 2019 strávi priemerný Američan jazdením týždenne v priemere osem hodín a 22 minút, čo predstavuje za rok neuveriteľných 18 dní. Štúdia OnePoll v mene spoločnosti Cooper Tire pri svojom výskume oslovila dvetisíc amerických autíčkarov a zistila, že spojenie vodičov s ich automobilmi je väčšie, ako sme si vôbec vedeli predstaviť. Priemerný čas v aute za rok európskeho či slovenského vodiča môže byť o trochu rozdielny, predsa len však nepôjde o malé čísla.  

Auto je naším kamarátom

Zhrnutie štúdie na thecarconnection.com prichádza aj s mnohými ďalšími šokujúcimi výsledkami. Až 64% opýtaných považuje auto za svojho priateľa, pričom 15% by uprednostnilo vlastný úraz pred poškodením auta. Viac ako desatina vodičov by sa dokonca radšej rozišla s partnerom ako opustila svoje vozidlo. Sedem z desiatich Američanov tiež považuje svoje auto za miesto, kde si vytvárajú spomienky a trávia čas s blízkymi a priateľmi. Je vaše auto takýmto miestom aj pre vás? Vybavte si jeho interiér komfortnými doplnkami!

retro auto, americké auto, žlté auto, doplnky do auta
Priemerný Američan strávi vo svojom aute až 18 dní za rok.

Interiérové doplnky do auta, ktoré musíte mať

Poďme sa teda teraz spolu pozrieť na TOP 10 doplnkov, ktoré by v interiéri vášho vozidla nemali chýbať. Ani tuning auta v jeho vnútri predsa netreba zanedbávať.

1. Kamera do auta

Dokáže sledovať dianie pred aj za vozidlom a v prípade dopravnej nehody poskytne nespochybniteľný dôkazový materiál. Kamera do auta, inak známa aj pod anglickým názvom dashcam, sa inštaluje najčastejšie na čelné sklo a jej nahrávanie funguje väčšinou formou slučky, ktorá sa pravidelne sama premazáva. Ide o nenahraditeľnú prevenciu pred cestnými pirátmi, ktorá vám môže v budúcnosti ušetriť starosti i financie.

Kamier do auta existuje na trhu niekoľko druhov v rôznych cenových kategóriách. Môžete si vybrať tú pravú  podľa rôznych parametrov, ako sú napríklad pozorovací uhol, GPS model či detektor pohybu. Ak kameru v aute ešte nemáte, neváhajte a vyberte si zo širokej ponukynajlepšiu. Nápomocný vám môže byť aj článok Ako vybrať kameru do auta.

2. Vyhrievané autopoťahy

V zimnom mrazivom počasí patria vyhrievané poťahy medzi dôležité interiérové doplnky do auta. Najčastejšie bývajú vyrobené z rôznych mäkkých materiálov, ktoré zvýšia celkový komfort pri sedení a rovnomerne rozvedú teplo po celej ploche. Potešiť môžu starších i mladších členov posádky v aute. Okrem zvýšenia komfortu pri cestovaní poskytnú možnosť oddychu aj vašim svalom a chrbtici. „Vyhrievané autopoťahy sú tiež ideálnou prevenciou proti chrípke a nachladnutiu,“ podotýkajú odborníci v článku na Alza.sk.

interiér auta, retro interiér, interiérové doplnky do auta
Cíťte sa počas jazdy v interiéri svojho auta čo najpohodlnejšie.

Internetové obchody s autodoplnkami ponúkajú celú škálu vyhrievaných poťahov, môžete sa rozhodnúť podľa materiálumiesta vyhrievania (existujú bedrové opierky i poťahy vyhrievajúce predovšetkým oblasť stehien a zadku) či dizajnu. Cenovo sa priemerne pohybujú okolo 20 eur.

3. Držiak na mobil

Viete si ešte predstaviť svoj život bez mobilu? Siahame po ňom každodenne, niekoľkokrát za hodinu, potrebujeme ho mať stále po ruke. Výnimkou nie je ani interiér nášho auta. Majte aj tu svoj mobilný telefón v dosahu, aby ste ho počas jazdy nemuseli hľadať vo vreckách či priehradkách medzi sedadlami. V pohodlnom držiaku ho vždy budete mať po ruke. Pri používaní GPS či prepínaní pesničiek počas jazdy je takýto držiak nenahraditeľný.

Správnym uchytením váš mobil tiež zabezpečíte pred neželaným pádom a nebudete ho musieť viac hľadať spadnutý medzi sedačkami. Držiaky sa dajú upevniť na palubnú dosku, čelné sklo, v zapaľovaní či mriežke ventilácie a najčastejšie bývajú polohovateľné. Vyberte si nejaký už dnes a pozrite si ich porovnanie na Heureka.sk.

4. Handsfree

Nadväzujeme na potrebu používania mobilu počas šoférovania, tentokrát však na telefonovanie. Hovor za volantom vás však môže vyjsť poriadne draho a tiež nejde o úplne najbezpečnejší spôsob. Riešením je handsfree.

autopoťahy, poťahy v aute, interiérové doplnky do auta
Atmosféru v aute vytvárajú aj poťahy; kúpte si pohodlné a zároveň vyhrievané.

Táto šikovná vecička umožňuje pohodlné telefonovanie bez nutnosti vyťahovať mobil. Vďaka technológii Bluetooth umožňuje tiež mať voľné ruky. Je to naozaj komfortný a bezpečný spôsob, ako telefonovať,“ vysvetľuje Tomáš Hajduk. Vo svojom článku Najlepšie handsfree do auta 2021 porovnáva jednotlivé zariadenia a vyberá tie najlepšie v jednotlivých kategóriách. Inšpirujte sa aj vy, vyberte si aj z našej ponuky a zlepšite svoje pohodlie v aute aj komfortom a bezpečnosťou pri telefonovaní.

5. Nabíjačka

Do tretice k telefónom; môcť si nabiť svoje zariadenie počas jazdy je skvelým benefitom. Ani vo vašom automobile by preto nemala chýbať nabíjačka na mobil. Okrem tej najbežnejšej môžete zvoliť aj USB nabíjačku s viacerými výstupmi, ktorá vám umožní nabíjať niekoľko zariadení naraz, rýchlonabíjačku na expresné nabitie či bezdrôtovú nabíjačku, ktorá máva zvyčajne formu držiaku.

Medzi dôležitý doplnok do auta, aj keď nie interiérový, patria parkovacie senzory. Prečítajte si náš článok, v ktorom vyberáme 5 najlepších!

6. Autovysávač

Zvieracie chlpy, omrvinky z keksíkov, piesok či vysypaný prací prášok v kufri? Vysávač do auta si s každým z týchto problémov poradí ľahko a rýchlo. Môžete si vybrať model so zabudovanou nabíjateľnou batériou či taký, ktorý je možné ľahko zapojiť do autozásuvky. Pri výbere by ste sa mali zamerať na niekoľko dôležitých vlastností, ako sú príkon, osvetlenie, mokré vysávanie, dĺžka napájacieho kábla či užitočné náhradné nástavce. V prípade tohto interiérového doplnku ide o vyššiu investíciu ako pri tých predchádzajúcich, rozhodne však nebudete ľutovať. Vyberte si podľa ceny či obľúbenosti v katalógu Heureka.sk.

7. Poťah volantu

poťah volantu, retro interiér, interiérové doplnky
Poťah volantu dokáže dať vašej jazde nový rozmer.

Nielenže zásadne zmenia dizajn interiéru vášho auta, dokážu značne zvýšiť i komfort pri jazde. Poťahy na volanty sa vyrábajú z rôznych materiálov a každý vodič si pre seba z ponuky vie nájsť ten správny. Okrem dizajnovej stránky môže zavážiť aj už spomínaný materiál (koža, koženka, textil, pena, silikón, kožušina či neoprén) a cena. Pred kúpou sa nezabudnite uistiť, že ste vybrali správnu veľkosť, všetky volanty totiž nie sú rovnaké.

Bežnou súčasťou interiéru každého vozidla, bez ktorej si letnú jazdu už ani nevieme predstaviť, je klimatizácia. Viete, ako vplýva na vaše zdravie? Prečítajte si náš článok!

8. Interiérová autokozmetika

Tak ako je kozmetika  dôležitou súčasťou hygieny každého z nás, potrebuje ju aj interiér vášho auta. Autokozmetiky je na trhu naozaj mnoho, špeciálne prípravky dokážu dlhodobo zabezpečiť vášmu autu atraktívny vzhľad a ochrániť ho pred opotrebovaním. „Mnoho ľudí sa domnieva, že autokozmetika je pre auto skôr taký sladký bonus,“ trefne vystihuje situáciu  text na Alza.sk. „Pravdou však je, že jej používanie je prínosom nielen pre dizajn vozidla, ale aj pre vaše pohodlie a zdravie.“ A my nemôžeme nesúhlasiť.

Z prípravkov určených do interiéru odporúčame napríklad špeciálne utierky, univerzálne čističe či osviežovače plastov a kože. V zimnom období vám môžu byť nápomocné aj prípravky proti zahmlievaniu skiel či rôzne typy rozmrazovačov. Z našej pestrej ponuky si určite niečo vyberiete.

9. Originálne voňavky

Špecifickým a jedným z najpoužívanejších druhov autokozmetikyvône do auta. Každý vodič si zrejme ako prvé predstaví farebný stromček či usmievajúcu sa jahodu zavesenú na palubnej doske či niektorej z mriežok ventilácie. Máte tieto tradičné voňavky aj vy vo vašom vozidle?

Doplnky do auta v podobe vôní do auta dokážu neutralizovať pachy a priniesť príjemnú vôňu do celého interiéru. Či už máte radi vôňu vanilky, lesných plodov či kože, v predajniach s autopríslušenstvom nájdete veľké množstvo rozličných vôní rôzneho dizajnu. Okrem klasických závesných papierových vôní či guličiek vo vrecúšku za nízku cenu s nízkou výdržou si môžete zvoliť aj autoparfumy alebo osviežovače, ktoré vám vydržia aj niekoľko mesiacov.

10. Rohože a koberce

Ako správne píše aj jeden zo zaujímavých textov o autokobercoch: „Vyvoňaný a na mieru sediaci autokoberec vie vo vašom aute vyvolať rovnako dôležitý efekt, ako je rohožka s nápisom „Vitajte!“ pred vchodovými dverami.“ Na prvý pohľad môže ísť o bežný nepodstatný doplnok, autokoberce sú však veľmi dôležitou súčasťou interiéru auta. Dokážu ochrániť vaše vozidlo pred blatom či vodou, zachytávajú nečistoty z vašich topánok.

Pri výbere by ste mali voliť koberce podľa značky a modelu vozidla, ktorý máte. Dôležité je vybrať aj vhodný materiál (gumu alebo textil) a profil (2D či 3D). Niekoľko kvalitných autorohoží nájdete aj v našom katalógu.

Neprehliadnite ani naše zaujímavé články 10 spoľahlivých tipov ako pripraviť auto na jar a Cesta autom na letnú dovolenku – ako sa pripraviť?.

deti, deti retro, cesta s deťmi
Cestujete s deťmi? Spríjemnite cestu aj im!

S deťmi na cestách

Ak sú neoddeliteľnou súčasťou vašej posádky v aute aj deti, užitočné vám môžu byť aj niekoľké ďalšie špecifické doplnky do auta. Zísť sa môžu kvalitné poťahy, ktoré je možné kedykoľvek vyzliecť a oprať či tienidlá a slnečné clony na zadné okná s obrázkom obľúbených rozprávkových postavičiek. Pri obaloch z keksíkov a gumených cukríkov vám môže byť nápomocný odpadkový kôš do auta, omrvinky a piesok vyrieši už vyššie spomínaný autovysávač.

Naším tipom sú aj rôzne organizéry, ktoré sa dajú upevniť na zadnú stranu predných sedačiek a najmladší cestovatelia si do nich pred cestou môžu odložiť svoje hračky, knižky či pastelky. Počas jazdy ich budú mať vždy po ruke. A ak veľmi neradi počúvate známe „a kedy tam už budeme?“, môžete investovať aj do LCD do auta. Prostredníctvom obrazoviek tak bude vaše deti na ceste sprevádzať obľúbená rozprávka.

Pohodlne aj s domácim miláčikom

Sprevádza vás na ceste aj vaše zvieratko? Nezabudnite na interiérové doplnky, ktoré spríjemnia jazdu aj jemu. Odporúčame vám rôzne poťahy pre psov do auta, ktoré sa dajú umiestniť na zadné sedačky či do kufra. Na trhu sú dostupné i cestovné pelechy a autosedačky pre psov.

pes v aute, jazda so psom, interiérové doplnky
Na trhu nájdete aj mnoho doplnkov do auta pre domácich maznáčikov.

Neváhajte a objednajte si niektorý z praktických doplnkov do auta ešte dnes!

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here