K├║pa auta ÔÇô na ─Źo si posvieti┼ą tesne po tom, ako ho k├║pim?

2316

Celkov├ę hodnotenie ─Źl├ínku

0,0 rating

K├║pa auta je pre be┼żn├ęho motoristu ako mal├Ż sviatok. Rados┼ą z┬ák├║py v┼íak m├┤┼że ve─żmi r├Żchlo vystrieda┼ą sm├║tok a starosti, najm├Ą ak p├┤jde o┬ástar┼íie, ojazden├ę auto. Porad├şme v├ím, ─Źo urobi┼ą tesne po k├║pe resp. nadobudnut├ş ojazden├ęho auta.

─Äakujeme za stiahnutie

ÔÇť Va┼ía ┼íabl├│na k├║pno-predajnej zmluvy bola odoslan├í na V├í┼í e-mail. ÔÇť

Stiahni si k├║pno-predajn├║ zmluvu

ÔÇť Po zadan├ş e-mailu V├ím bude n├ívrh zmluvy odoslan├Ż do Va┼íej e-mailovej schr├ínky. ÔÇť

Ako prv├ę potrebujete dorie┼íi┼ą prepis auta

Nech ste sa┬ák┬áv├í┼ímu nov├ęmu autu dostali k├║pou alebo zdeden├şm, prv├ę ├║kony by mali v┼żdy smerova┼ą k┬ájeho┬áriadnemu prepisu. Od p├┤vodn├ęho majite─ża budete potrebova┼ą osved─Źenie o┬áevidencii s┬áva┼íimi vyzna─Źen├Żmi ├║dajmi. Prepis auta zvl├ídnete na miestnom dopravnom in┼ípektor├íte, pr├şpadne na klientskom centre. Ak tento ├║kon nem├┤┼żete vykona┼ą osobne, budete potrebova┼ą splnomocnenie na prepis auta. ┬á

Splnomocnenie na prepis mus├ş ma┼ą presne ┼ípecifikovan├Ż ├║kon, nem├┤┼że teda ├şs┼ą o┬átzv. gener├ílne plnomocenstvo. Je potrebn├ę uvies┼ą ├║daje splnomocnen├ęho aj splnomocnenca. N├ísledne je potrebn├ę necha┼ą podpis na splnomocnen├ş overi┼ą u┬ánot├íra. Dobrou spr├ívou je, ┼że ak ste auto zdedili od rodinn├ęho pr├şslu┼ín├şka, not├írsky overen├Ż podpis sa nevy┼żaduje. Podmienkou v┼íak je, ┼że p├┤vodn├Żm dr┼żite─żom vozidla mus├ş by┼ą osoba bl├şzka nov├ęmu dr┼żite─żovi, napr. man┼żel, s├║rodenec, potomok, rodi─Ź alebo prarodi─Ź.

Oplat├ş sa vykona┼ą podrobn├║ diagnostiku auta

Po samotnom nadobudnut├ş a┬áprepise auta sa oplat├ş urobi┼ą jeho d├┤kladn├║ diagnostiku. Zanedbanie niektor├Żch z├ívad m├┤┼że ma┼ą do bud├║cnosti aj fat├ílne n├ísledky. Samozrejme, skontrolova┼ą auto je potrebn├ę aj pred samotnou k├║pou, av┼íak nie v┼żdy je to mo┼żn├ę z┬á─Źasov├ęho aj praktick├ęho h─żadiska.

Ak u┼ż m├íte auto v┬ágar├í┼żi alebo pred domom, ur─Źite sa mu poriadne pozrite ÔÇ×na z├║bokÔÇť.

K├║pa auta zah┼Ľ┼ła aj jeho overenie.
Nov├ę auto je potrebn├ę d├┤kladne preveri┼ą.

Nech u┼ż v├ím p├┤vodn├Ż majite─ż o┬áv├Żmene oleja, rozvodov a┬á─Ćal┼íej ├║dr┼żbe narozpr├íval ─Źoko─żvek, v┼żdy je dobr├ę presved─Źi┼ą sa na vlastn├ę o─Źi. Ako prv├ę po k├║pe sa odpor├║─Źa v├Żmena oleja a┬áv├Żmena rozvodov, ─Źi aspo┼ł ich kontrola. V├Żmena oleja nie je v├┤bec ve─żkou invest├şciou, tak┼że t├║ sa pre pokoj na du┼íi odpor├║─Źa vykona┼ą v┼żdy po k├║pe ojazden├ęho auta.

Super

Motorov├ę oleje

Ôťů Br├ínia vzniku usaden├şn.
Ôťů Ide├ílne mazacie vlastnosti.
Ôťů Chr├ínia a zabra┼łuj├║ pred─Źasn├ęmu opotrebovaniu.

Pri podrobnej┼íej diagnostike auta sa nevenujte len motoru. V┼íimnite si tie┼ż v┬áakom stave s├║ brzdov├ę kot├║─Źe a┬ábrzdov├ę do┼íti─Źky. Miera ich opotrebenia V├ím m├┤┼że tie┼ż napoveda┼ą, ako bolo s autom zaobch├ídzan├ę a najm├Ą, ko─żko e┼íte re├ílne zost├íva do potreby ich v├Żmeny. D├┤kladn├Ż prv├Ż servis po k├║pe je ve─żmi d├┤le┼żit├Ż a z├írove┼ł je z├íkladn├Żm predpokladom na to, aby ste sa s autom poriadne obozn├ímili a aby v├ím mohlo e┼íte ve─ża rokov sl├║┼żi┼ą.

Pozrite sa, v akom stave s├║ filtre

Pri v├Żmene oleja by ste mali vymeni┼ą aj olejov├Ż filter. Zachyt├íva ne─Źistoty z┬ámotorov├ęho oleja. V┬áopa─Źnom pr├şpade, by sa mohli ne─Źistoty zachyti┼ą na pohybliv├Żch ─Źastiach motora a┬áz├íva┼żne ho po┼íkodi┼ą. Oplat├ş sa pozrie┼ą aj na vzduchov├Ż a┬ápalivov├Ż filter. Rovnako maj├║ vplyv na spr├ívnu funkciu motora. Ak sa V├ím zahmlieva ─Źeln├ę sklo, skontrolujte v┬áakom je stave kab├şnov├Ż (pe─żov├Ż) filter. Zahmlievanie ─Źeln├ęho skla m├┤┼że sp├┤sobova┼ą pr├íve zanesen├Ż pe─żov├Ż filter.

─îo e┼íte skontrolova┼ą?

Taktie┼ż by ste si mali zamera┼ą na pneumatiky. Skontrolujte stav pl├í┼í┼ąa a┬ágeometriu kolies. M├┤┼żete tak odhali┼ą nerovnomern├ę opotrebenie, hr─Źe alebo praskliny pl├í┼í┼ąa.

Preverte, ─Źi m├íte dostato─Źn├ę mno┼żstvo chladiacej kvapaliny. Pre auto je ve─żmi d├┤le┼żit├í. Chladiaci syst├ęm by bez chladiacej kvapaliny fungoval len ve─żmi ┼ąa┼żko. Bez neho by sa motor prehrial, ─Źo by mohlo ma┼ą fat├ílne n├ísledky.

1 komentár

  1. S├║hlas├şm, je ve─żmi d├┤le┼żit├ę aj po k├║pe nov├ęho auta aj po k├║pe ojazden├ęho v┼íetko odkontrolova┼ą. Bohu┼żia─ż ja som si ─Źisto nov├ę auto dovoli┼ą nemohol, tak som sa rozhodol k├║pi┼ą ojazden├ę cez AutoBors.sk a v prvom momente ─Źo som urobil je kontrola vozidla a napo─Źudovanie som bol ve─żmi spokojn├Ż, ┼że to bola ve─żmi dobr├í k├║pa, tak┼że ur─Źite odpor├║─Źam.

Zanecha┼ą koment├ír

Please enter your comment!
Please enter your name here