Malé autá pre ženy – TOP 20

Malé autá pre ženy sú skvelou voľbou. Viete však, aké menšie vozidlo zvoliť? Poradíme vám!

26398
Rated 5 out of 5

S narastajúcim trendom stále viac žien kupuje osobné automobily. Často sú ich oblasťou záujmu práve maličké spratné autá, ktoré im umožňujú jednoduché a svižné ovládanie a samozrejme, čo najjednoduchšie parkovanie. V tomto článku vám ponúkame prehľad malých ženských áut a zhodnotenie ich výhod a nevýhod pre potenciálne majiteľky. Aké sú teda vhodné malé autá pre ženy?

malé autá pre ženy, vintage car, old car, staré auto
Malé autá sú pre väčšinu žien ideál!

Najobľúbenejšie malé autá pre ženy

Ak aj vy patríte medzi ženy, ktoré sa zvyčajne ťažko a dlho nad niečím rozhodujú, no viete, že chcete a potrebujete malé vozidlo, uľahčili sme vám robotu. Pripravili sme pre vás rebríček TOP 20 malých vozidiel, ktoré sú nielenže medzi ženami veľmi obľúbené, ale svojou výbavou dokonca poskytujú požadovaný komfort.

Prvých päť vozidiel v tabuľke sme zhodnotili detailnejšie. ⬇️⬇️⬇️

Smart Fortwo

Smart Fortwo nepochybne patrí medzi najmenšie a najmilšie autá na ženskom trhu. Od roku 2016 má Smart úplne novú verziu svojho dvojmiestneho Fortwo. Ak ste niekedy šoférovali staršiu verziu (ročník 2008-2015), budete milo prekvapený,  že tá nová je vylepšená vo všetkých smeroch.

Toto autíčko je určené, ako už o ňom vypovedá jeho názov, len pre dvoch cestujúcich, ale vo vnútri je prekvapivo dosť priestranné.

Keďže ide o malé vozidlo, nie je v ňom toľko úložného priestoru, ako v bežných automobiloch a nie je v ňom miesto na umiestnenie lakťovnemá stredové lakťové opierky a panely dverí sú vyrobené z tvrdého plastu, ktorý je ale vysoko odolný voči opotrebovaniu.

Ako sa dá od malého auta čakať, má aj malý motor: 0,9-litrový trojvalec, zatiaľ čo väčšina malých automobilov má štvorvalcový motor s objemom 1,4 až 1,6 litra, ale vďaka zariadeniu na zvýšenie výkonu vydáva motor 89 koní. To je síce menej ako väčšina malých áut, ale Smart je menší ako väčšina malých áut! Ak ste niekedy šoférovali aj predchádzajúcu generáciu Smarta, pravdepodobne si pamätáte jej trhavý prevod, ktorý vodiča počas zrýchľovania vystavoval dlhým prestávkam pri radení prevodových stupňov. Nový typ automatickej prevodovky, známy aj ako dvojspojková prevodovka, eliminuje tieto „chyby” a zaručí vám komfortný a príjemný pocit z jazdy.

Smart Fortwo, malé auto pre ženy
Smart Fortwo očarí prekvapivým priestorným interiérom.

Veľkou výhodou vozidiel Smart, je ich nízka spotreba a vďaka jeho malým rozmerom vytvára pre ženy aj výborné podmienky na parkovanie. Ak sa však z dôvodu jeho veľkosti obávate o zníženú stabilitu, Smart vás presvedčí o opaku. Mercedes (ktorý vlastní Smart) vybavil tieto autá systémom Crosswind Assist, ktorý pri rýchlosti vyššej ako 50 km/h udržuje vozidlo v jeho jazdnom pruhu.

Kufor tohto malého autíčka vám bez problémov poskytne priestor pre bežné nákupy, avšak treba myslieť na skutočnosť, že na rozdiel od väčšiny automobilov, Smart Fortwo má motor vzadu a pri dlhšej jazde môže podlahu kufra vyhriať natoľko, aby zohriala mrazené potraviny.

Veľmi prekvapivé výsledky vykazujú Smarty v testoch bezpečnosti. Vďaka oceľovým rámom, ktoré sa využívajú v pretekárskych automobiloch a najnovším technológiám patrí Smart medzi najlepšie hodnotené malé vozidlá v rámci Crash testov.

Fiat 500

Retro nádych s dizajnom smutného psíka robí z tohto tátoša ideálne autíčko pre každú ženu. Fiat prvýkrát predstavil túto „novinku” v roku 2007, presne 50 rokov po debute ich originálnej päťstovky. Taliani majú na dizajn nos, a tak sa stal z tejto klasiky celosvetový hit.

Teší sa veľkej obľube u žien a to hneď z troch dôvodov. Je malé ako Ford Ka, štýlové ako Mini Cooper a lacnejšie ako VW Beetle.

Možno nie je najpraktickejším autom na svete, ale rozhodne patrí k najštýlovejším autám určeným pre ženy. Keď ľudia vidia toto auto na ceste, nemôžu si pomôcť, musia sa usmiať. Zachytáva ducha sexy, drzej talianskej krásy.

Interiér tohto vozidla je rovnako jedinečný ako jeho vonkajší vzhľad. Palubná doska je farebne prispôsobená exteriéru auta, čo fiatke dodáva celistvý dojem a svieži nádych aj počas jazdy.

Rovnako premyslené je aj umiestnenie predných a zadných držiakov šálok, konektorov na USB, a podobne.

Ak patríte medzi drobné ženy, určite oceníte aj nevšedné umiestnenie riadiacej páky. U drvivej väčšiny automobilov sa nachádza na podlahe medzi vodičom a spolujazdcom.Pre menšie šoférky môže byť menej dostupná, obzvlášť, keď je pre nich potrebné prisunúť autosedačku čo najviac dopredu. Fiat 500 má riadiacu páku vo vyššej polohe pod palubovkou, a tým zaručuje pre ženy väčší komfort počas preraďovania.

Nesmiete však zabúdať, že Fiat 500 je len štvormiestnym autom a sedenie na zadných sedačkách nepatrí k najpohodlnejším, a to z dôvodu malého priestoru, ale aj kvôli výraznému sklonu sedadiel.

Fiat 500, malé auto pre ženy
Fiat 500 – dizajnové autíčko s retro nádychom.

Ani batožinový priestor tohto auta nepatrí k tým najpriestrannejším, ale to predsa ani nemôžeme od takého malého štýlového autíčka očakávať. Tieto malé autá pre ženy sa momentálne vyrába vo viacerých variantoch, aby uspokojil očakávania každej skupiny. Môžete ho kúpiť napríklad vo verzii Cabrio, Gucci alebo v najnovších výbavách Rockstar, ktoré sú vybavené funkciami Apple CarPlay a systémom BeatsAudio.

Toto auto vás poteší svojou obratnosťou, mrštnosťou a ľahkosťou ovládania. Pri bežnom jazdení je pomerne neutrálne a nedotáčavosť sa výraznejšie prejavuje až pri akčnejšej zákrute. Podstatne menej suverénne sa však 500-vka správa na horšom povrchu. Podvozok reaguje aj na menšie nerovnosti pomerne citlivo.

Mini Cooper

Mini Cooper je v kategórii najštýlovejších ženských áut žijúcou legendou. Jeho pôvod siaha do 50. rokov 20. storočia. BMW, ktoré je vlastníkom automobilovej spoločnosti Mini, urobili zo zastaraného modelu zábavné auto s retro dizajnom.

Je naozaj zábavou šoférovať a parkovať s týmto malým trendy autíčkom.

Jednou z najväčších výhod áut Mini Cooper, je ich neklesajúca hodnota. Držia si svoju cenu a nebudete mať problém s ich predajom. Avšak väčší problém nastáva, keď stojíte na druhej strane. Nepatria medzi lacné autá a napríklad oproti Fiatu 500 zaplatíte oveľa mastnejšiu sumu.

Jazdné vlastnosti sú naozaj pýchou tohto automobilu a v mnohom pripomína motokáru. Poslušne reaguje na takmer akékoľvek prudké otočenie volantu a rezanie zákrut je skutočnou zábavou. Pozor však musíte dávať na extrémne odpruženie v športovejších verziách, kedy auto reaguje na každú nerovnosť na vozovke. Excelentné vlastnosti podvozku zabezpečuje práve značka BMW.

Mini Cooper, malé autá pre ženy
Mini Cooper nepatrí medzi najlacnejšie malé autá pre ženy, ale na ceste vie prekvapiť!

Mini vám však okrem skvelej jazdy ponúka aj možnosť nadizajnovať si auto podľa vlastných predstáv. Môžete si vybrať z viac ako milióna rôznych kombinácií farieb, dizajnových prvkov, elektrónov, motorov, atď.

Kvalitné prevedenie interiéru je ďalším pozitívom. Keďže Mini Cooper patrí medzi štýlové autá, jeho interiér nemôže zaostávať za originálnym vonkajším vzhľadom.

Rovnakou výhodou je aj 5-dverové prevedenie týchto vozidiel, vďaka ktorým vzniká jednoduchší prístup k zadným sedadlám a oveľa komfortnejšie nastupovanie.

Mini Cooper využíva iDrive systém, ktorý v každom smere obohatí váš zážitok z jazdy.

Škoda Fabia

Na Slovensku je najpreferovanejšou značkou stále Škoda, ako pre mužov, tak aj pre ich pôvabnejšie polovičky. Pri pohľade na rebríček zistíme, že ženy uprednostňujú pohodlie, komfort a bezpečnosť áut a nekladú taký dôraz na výkon motora alebo počet koní pod kapotou, ako väčšina mužov. Ak sa bavíme o značke Škoda, na vrchole pomyselného rebríčka najpredávanejších áut medzi ženami je model Škoda Fabia.

Tá patrí aj medzi najpredávanejšie automobily celkovo na Slovensku. Jej neutrálny vzhľad je ideálnym kompromisom pre veľa potenciálnych kupcov áut. Interiér pôsobí uprataným a jednoduchým dojmom a veľkou výhodou je, že máte všetko po ruke.

Škoda Fabia
Škoda Fabia je ideálna voľba, pokiaľ hľadáte jednoduché a praktické vozidlo.

Výbava je samozrejme, ako je už zvykom, v rôznych variáciách. Od roku 2018 Fabia prešla faceliftom, ktorý pozitívne ovplyvnil aj vzhľad masky chladiča a súčasťou výbavy sa stali aj nové LED svetlá. Vo vnútri bol upravený aj dizajn prístrojového panelu a nové sú aj dvojfarebné vzory poťahov na sedadlá.

Oproti doterajšej ponuke je štandardná výbava doplnená aj o manuálnu klimatizáciu, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie predných okien a vonkajších spätných zrkadiel, ktoré sú teraz vo farbe karosérie spolu s kľučkami dverí.

Ak by sme mali model Škoda Fabia v krátkosti zhrnúť, je to malé, svieže, rodinné autíčko. S týmto výberom rozhodne nič nepokazíte, hlavne ak ide o pomer ceny, kvality a spoľahlivosti.

Suzuki Swift

Suzuki Swift je veľmi šikovné kompaktné autíčko, ktoré vás odzbrojí svojím milým vzhľadom, nadštandardnou dynamikou a nízkou spotrebou. V najvyššej výbave GLX vám ponúkne nielen výbornú technologickú výbavu, ale aj asistenčné systémy, ktoré v tejto triede vozidiel určite nie sú bežnou záležitosťou. K tejto výbave patria aj inovatívne Full LED svetlá, ktorými tento model určite prekvapil.

Suzuki Swift vždy predstavovala zlatý priemer, ktorý síce nevyvolával nadšenie, ale zaručoval spokojnosť. Preto vás príjemne prekvapí nový dizajn Swiftu po facelifte. Niektorými prvkami vám dokonca môže pripomínať Mini Cooper. Oproti svojmu staršiemu predchodcovi pôsobí nižšie a širšie, pričom oblasť strechy je zúženejšia, a práve to vo vás môže vyvolať pocit podobnosti s už spomínaným Mini.

Suzuki Swift
Suzuki Swift ponúka nízku spotrebu a nadštandardnú dynamiku.

Do tohto auta sa navyše veľmi dobre nastupuje a ešte lepšie sedí, čo zaručuje pohodlie aj počas cestovania na dlhšie trasy.

Interiér však neprešiel nejakou prevratnou zmenou, ale prečo meniť niečo, čo je dobré. Ovládacie prvky sú prakticky na dosah každej ženskej rúčky.

Výhodou je bezkontaktné odomykanie, kedy môžete mať počas otvárania svojho tátoša kľúčik pohodlne v kabelke a rovnako aj štartovanie tlačidlom, ktoré má svoje praktické pozitíva.

Okrem iných vecí má šmrnc, dynamiku aj počas jazdy v centre mesta a 7 airbagov, ktoré Vám dodajú pocit bezpečnosti počas jazdy.

Čo sa týka motora, okrem 1.2 je na výber aj 1.3 diesel a akčnejšie ženy určite poteší aj verzia Suzuki Swift Sport s najvýkonnejším agregátom 1.6 VVT (100 kW), ktorý je kombinovaný so 6-stupňovou automatickou prevodovkou.

Aká je vaša voľba?

Vybrať si vhodné vozidlo nie je jednoduchou záležitosťou. Keďže vo veľkej miere ide aj o značné finančné zaťaženie, a navyše, našu voľbu budeme využívať niekoľko ďalších rokov, je potrebné si kúpu poriadne premyslieť.

Je potrebné myslieť aj na to, že každé vozidlo sa musí pravidelne servisovať. Odporúčame vám, aby ste pred kúpou zvážili aj priemerné ceny servisu vášho vozidla a iné faktory, ktoré by mohli byť v budúcnosti relevantné.

S kúpou auta sa mnohokrát viaže aj jeho predaj. Uistite sa, že auto, ktoré predávate, je v najlepšom stave – veď predsa – chcete ho predať čo najvýhodnejšie.

  Ďakujeme za stiahnutie

  “ Vaša šablóna kúpno-predajnej zmluvy bola odoslaná na Váš e-mail. “

  Stiahni si kúpno-predajnú zmluvu

  “ Po zadaní e-mailu Vám bude návrh zmluvy odoslaný do Vašej e-mailovej schránky. “

  Overenie jazdeného vozidla

  Je veľmi dôležité poznamenať, že pokiaľ sa rozhodnete o kúpe akéhokoľvek, nielen spomínaných, jazdeného vozidla, je dôležité ho pred samotnou kúpou overiť. Overenie auta je pomerne jednoduchou záležitosťou, na ktorú vám v princípe stačí len VIN číslo alebo ŠPZ vozidla. Veľmi ľahko predídete oklamaniu zo stočených kilometrov, či kradnutým vozidlám.

  Veríme, že sme vám pri výbere pomohli. Malé autá pre ženy sú výborným a vďačným variantom, ktorý je praktický, vždy vám výborne poslúži a navyše aj dobre vyzerá. A na tom si my, ženy, predsa dávame záležať. 😅

   

  Ak už ste sa rozhodli, do akého auta investujete, prečítajte si, ako udržať poriadok vo vašom novom aute.

  Zanechať komentár

  Please enter your comment!
  Please enter your name here