Marc Márquez sa vyrovnal legendárnemu Hailwoodovi majstrovským víťazstvom na Veľkej cene ČR

882

Na Veľkej cene ČR, Marc Márquez po chaotickom štarte získal 50. víťazstvo v premiérovej triede a zaradil sa do elitnej skupiny jazdcov, zatiaľ čo Stefan Bradl pokračoval v získavaní bodov.

Sobotňajšie pochmúrne poveternostné podmienky spočiatku ani zďaleka nenasvedčovali tomu, že v tento deň odštartujú preteky Veľkej ceny ČR. Krátka prehánka pol hodiny pred začiatkom pretekov MotoGP však zanechala na trati kaluže vody, čo viedlo k posunutiu štartu a skráteniu dĺžky pretekov na 20 kôl.

Po tom, čo si v sobotu vzrušujúcim spôsobom zabezpečil prvú pozíciu na štarte o 2,524 sekundy, líder svetového šampionátu MotoGP Marc Márquez vyštartoval vpred do skrátených pretekov hneď potom, ako svetlá na štarte zhasli. Márquez už typicky s Doviziosom, Rinsom a Millerom za svojim chrbtom nasadil konštantné tempo a krok za krokom si do desiateho kola vybudoval pol sekundový náskok pred svojimi konkurentmi. Okrem jedného momentu v desiatej zákrute Márquezovo vedenie postupne v priebehu pretekov narastalo.

Márquez s náskokom o viac ako dve sekundy prešiel cieľovou líniou, čím sa mu podarilo zvíťaziť a získal tak svoje šieste víťazstvo v roku 2019. Stáva sa iba štvrtým jazdcom v histórii Grand Prix, ktorý získal 50 víťazstiev v premiérovej triede a vyrovnal sa tým 76-tim víťazstvám Mike Hailwooda vo všetkých triedach. Štvrtý na zozname všetkých víťazov všetkých čias, Márquez odchádza  na 11. kolo pretekov do Rakúska s 210 bodmi – 63 bodov pred druhým Doviziosom.

Márquez na Veľkej cene ČR získal svoje 50.víťazstvo.

Stefan Bradl prekonal náročný začiatok svojho tretieho štartu v sezóne, ale do polovice pretekov sa postupne prebojoval na bodované pozície. Držiac si 14.miesto až takmer do konca pretekov nakoniec Bradl pokračoval v získavaní bodovaných pozícií v pretekoch 15. miestom. Nemec bude opäť jazdiť za tím Repsol Honda na Veľkej cene Rakúska, keďže Jorge Lorenzo sa plánuje vrátiť do akcie v Silverstone.

Výsledkom je, že Honda natiahla svoje vedenie v Majstrovstvách konštruktérov na 39 bodov s celkovým počtom 216 bodov.

Pred odcestovaním na okruh Red Bull Ring Veľkej ceny Rakúska 9. – 11. augusta zostane tím Repsol Honda v pondelok v Brne na popretekovom testovaní popri zvyšnej časti štartového poľa svetového šampionátu.

Marc Márquez na Veľkej cene ČR

1.miesto

„Od začiatku som bol skutočne sústredený, pretože tam boli ešte nejaké tie kaluže vody, obzvlášť v prvej zákrute. Vedel som, že potrebujem udržať svoje tempo, pretože jazdci Yamahy začínali za mnou a v zahrievacom kole boli silní. Potom som videl, že Dovi je za mnou, takže som musel neustále tlačiť. V 10. kole prišla malá výstraha, pretože vtedy som začal tlačiť viac, aby som sa pokúsil zväčšiť svoj náskok. Posunutie  pretekov bolo najlepším rozhodnutím, ktoré bolo možné urobiť, pretože trať bola v nestabilnom stave a mohlo by to byť dosť nebezpečné. Bláznivý víkend a počasie, ale celý tím Repsol Honda bol perfektný a veľmi mi pomohol dosiahnuť víťazstvo! “

Do ďalších pretekov si odnáša 230 bodov.

Stefan Bradl

15. miesto

„S konečným výsledkom nie som spokojný, pretože si myslím, že sme mali oveľa väčší potenciál. Od piatku sa zlepšujeme, ale podmienky počas soboty a nedostatok času nás dnes v pretekoch boleli a počas pretekov som zápasil so zadnou priľnavosťou a otáčaním. Bol to veľmi rušný víkend a dokázali sme pre Hondu urobiť veľa práce. Získať body bolo dobré, ale dúfam, že v Rakúsku získam  viac. Som nadšený, že som bol opäť požiadaný  pripojiť sa k tímu Repsol Honda Team a už rozmýšľam nad pretekmi.“

Zaujíma Vás dianie z MotoGP? Prečítajte si ďalšie články.

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here