Perfektné ukončenie sezóny 2019 víťazným tripple pre tím Repsol Honda

203

Na VC Valencia Jorge Lorenzo ukončil neuveriteľnú 18-ročnú kariéru v Grand Prix emóciami nabitými pretekmi, čím pomohol tímu Repsol Honda skompletizovať víťazné tripple popri ďalšom Márquezovom dominantnom víťazstve.

Už tretí rok po sebe tím Repsol Honda oslavuje koniec sezóny MotoGP víťazným tripple po víťazstve v Majstrovstvách jazdcov, tímov a konštruktérov. Tento úspech zavŕšil neuveriteľný rok plný rekordov a úspechov v čase, keď Honda oslavuje 60. výročie v kolotoči pretekov.

Super

Motorové oleje Repsol

Syntetické mazacie oleje vyvinuté spoločnosťou Repsol spĺňajú najvyššie kritériá.

Akonáhle na štarte posledných pretekov v roku 2019 zhasli svetlá, Márquez rýchlo vybavil jazdcov pred sebou, keď sa v treťom kole sa posunul už na druhé miesto. S Fabiom Quartararom na dohľad Márquez metodicky počas piatich kôl znižoval náskok  z takmer jednej sekundy na dve desatiny. Útokom v 11. kole potreboval Márquez iba jednu šancu na to, aby sa dostal dopredu a rýchlo získal neprekonateľný náskok.

Marc Márquez na okruhu VC Valencia.

Márquez ukončil sezónu 2019 dvanástym víťazstvom v perfektnom štýle a vyrovnal sa počtu víťazstiev, ktoré dosiahol v dominantnej sezóne 2014. Márquez získal 420 bodov za 19 pretekov v roku 2019 a stal sa prvým jazdcom v histórii, ktorý v jednej sezóne získal viac ako 400 bodov. Svojím 95. stupňom víťazov v prémiovej triede sa vyrovnal Mickovi Doohanovi ako druhému najproduktívnejšiemu jazdcovi Honda na pódiách v prémiovej triede.

Po štarte 297. Veľkej ceny  Jorge Lorenzo poznačil koniec svojej legendárnej kariéry majstrovstiev sveta v MotoGP svojím najlepším výsledkom od návratu zo zranenia. Päťnásobný majster sveta sa rozlúčil s kolotočom pretekov Grand Prix 13. miestom pred obdivujúcim španielskym davom. Lorenzo sa so 68 výhrami, 152 stupňami víťazov a 69 prvými pozíciami na štarte odchádza so zápisom svojho mena do niektorých najpôsobivejších štatistík v histórii Veľkých cien.

Tím Repsol Honda

Toto je deviate tripple tímu Repsol Honda od doby, keď sa v roku 2002 začala jazdiť trieda MotoGP, čím si upevnili  pozíciu najvýznamnejšieho tímu a konštruktéra v prémiovej triede. Prvýkrát v ére štvortaktov sa tímu podarilo získať tri tripple víťazstvá v rade.

Jazdci budú späť na trati v utorok 19. novembra na okruhu Ricardo Tormo na prvej skúške v roku 2020 a potom sa o niekoľko dní presunú do Jerezu.

Tím Repsol Honda získal 3 tripple víťazstvá v rade.

Marc Márquez na VC Valencia

1.miesto

„Perfektný koniec perfektnej sezóny ukončenej víťazstvom!“ So zlatou prilbou som na seba vyvíjal trochu väčší tlak, takže som musel byť mimoriadne obozretný! Urobili sme presne to, čo sme chceli, a vyhrali sme tímové majstrovstvá. V tejto úžasnej sezóne sme získali víťazné tripple. Prvým cieľom boli vždy Majstrovstvá jazdcov, ale bol som šťastný, že som mohol pomôcť vyhrať tímové majstrovstvá nielen pre tím, ale aj pre Jorgeho, ktorý bol veľkým majstrom, tvrdým rivalom a skvelým tímovým kolegom. Po tomto roku bude náročné zlepšiť sa, pretože sme jazdili perfektne. “

Jorge Lorenzo na VC Valencia

13. miesto

“Dnes to bol výnimočný deň. Na štarte som mal úplne iný pocit ako na všetkých mojich ostatných pretekoch a určite som bol v úvodných kolách opatrnejší ako v ostatných pretekoch, pretože podmienky boli veľmi zložité a svoje posledné preteky som chcel dokončiť. V pretekoch som sa sústredil hlavne na seba a určite som rád, že končím so ziskom bodov. Je skvelé pomôcť tímu Repsol Honda vyhrať tímové majstrovstvá po neuveriteľnej Marcovej sezóne. Chcem sa poďakovať všetkým v tíme Honda, ktorí so mnou zaobchádzali s maximálnou úctou a profesionalitou. Želám im do budúcna všetko najlepšie.“

Prečítajte si: Oslňujúce druhé miesto pre bodového rekordéra Márqueza na VC Malajzie