Márquez na VC Thajska obhájil titul majstra sveta MotoGP

703

Marc Márquez bol na VC Thajska korunovaný za svetového šampióna v MotoGP za rok 2019 spôsobom, aký dokáže iba on sám – vzrušujúcim víťazstvom v pretekoch dosiahnutým v poslednej zákrute.

Vypredané hľadisko na okruhu Buriram vstalo zo sedadiel po tom, čo sa stalo svedkom ôsmej korunovácie Marca Márqueza za majstra sveta v MotoGP. Z prednej časti štartového poľa sa Márquez vrhol vpred a okamžite začal naháňať vedúceho pretekára Fabia Quartarara. Keďže jeho jediný súper o titul, Andrea Dovizioso, bol na vzdialenej štvrtej pozícii,  Márquez sa dokázal sústrediť výlučne na víťazstvo v pretekoch.

Po boji v najrýchlejších kolách sa pár ustálil vo svojom rytme, na čo Márquez čakal, aby mohol zaútočiť. Posledné kolá boli napínavé, keďže majster sveta MotoGP 2019 začal rozhodujúci útok na  francúzskeho jazdca, aby sa na začiatku posledného kola posunul vpred. Súboj takto pokračoval až do poslednej zákruty, kde si Márquez profesionálne udržal svoju pozíciu pred Quartararom, aby si vo veľkom štýle uchmatol víťazstvo v Majstrovstvách sveta v MotoGP 2019.

Super

Motorové oleje Repsol

Syntetické mazacie oleje vyvinuté spoločnosťou Repsol spĺňajú najvyššie kritériá.

Marc Márquez sa stal šiestykrát majstrom sveta v MotoGP

S 325 bodmi, deviatimi víťazstvami, 14 pódiovými umiestneniami, deviatimi prvým pozíciami na štarte a 10 najrýchlejšími kolami – sa Marc Márquez stal po šiestykrát majstrom sveta v MotoGP spolu s tímom Repsol Honda a vyhral ôsme Majstrovstvá sveta vo svojej kariére. Víťazstvo je tiež 150. víťazstvom spoločnosti Honda v triede MotoGP – úspech, ktorému sa nemôže rovnať žiaden iný výrobca.

Jorge Lorenzo prežil na VC Thajska ťažké preteky, pretože nedokázal zlepšiť svoju jazdu v náročných, horúcich podmienkach. Nakoniec Lorenzo prešiel cieľovou líniou na 18.mieste a teší sa na ďalšie preteky v Japonsku, kde dúfa, že zlepší svoju jazdu a výsledky.

Majster sveta MotoGP 2019 predstúpi pred médiá na oficiálnej tlačovej konferencii Repsol Honda tímu v utorok 8. októbra o 9:15 hod. Oficiálna tlačová konferencia tímu Repsol Honda sa uskutoční v Repsol Campus, sídle energetickej spoločnosti, na ulici Méndez Álvaro 44, Madrid o 9:15 hod.

Marc Márquez na VC Thajska

1.miesto

„Som veľmi šťastný. Som tak šťastný. Keď máte takú výhodu ako som mal ja, uvedomujete si, že keď ste tak blízko k víťazstvu v majstrovstvách, musíte nájsť niečo, aby ste ostali motivovaní. Dnes to bolo o víťazstve v pretekoch a mne sa to podarilo. Fabio bol počas pretekov tak rýchly, avšak ja sa nikdy nevzdávam, dokonca ani uprostred pretekov, keď to už vyzeralo, že mi ujde. Bol to nádherný spôsob, ako vyhrať šampionát – aj keď som na to v poslednom kole vôbec nemyslel! Príchod do parc ferme s celým tímom Repsol Honda bol fantastický; je to snom byť tam s celým fanklubom a pekne to osláviť. Každý rok je výnimočný – nie je ľahké udržiavať sa v perfektnej forme každý rok, aby sme bojovali o titul, a ja som mal veľmi namáhavé zimné obdobie so zranením, avšak ja, ako aj tím a HRC sme to zvládli dobre. Teraz si tento pocit trochu užijeme! ”

Yoshishige Nomura

Prezident HRC 

 „Marc Márquez opäť odviedol skvelú prácu, aby vyhral svoj šiesty titul v MotoGP pri jubileu 60. výročia Hondy  v kolotoči pretekov svetovej Grand Prix. Z celého srdca sa skláňam pred jeho neohrozenou jazdu, ktorá fascinuje jeho fanúšikov, podporovanú jeho vytrvalým tréningom a zrelým prístupom k pretekaniu. Som vďačný za všetku podporu pri ceste za víťazstvami v  šampionáte, ktorý mal od tímového personálu a mnohých sponzorov, ktorí podporujú naše pretekárske  aktivity, ako aj fanúšikov MotoGP na celom svete. “

Jorge Lorenzo

18. miesto

 „V prvom rade chcem zablahoželať Marcovi a celému tímu Repsol Honda, osem majstrovstiev sveta je veľmi pôsobivý úspech. Čo sa mňa týka, je ťažké akceptovať tento výsledok, pretože je pre mňa veľkým sklamaním. Snažil som sa byť čo najrýchlejší, ale v teplejších podmienkach sa mi zdalo náročné zastaviť a mal som s tým problémy. Teraz sa tešíme na Motegi, kde dúfame, že môžeme byť ešte silnejší. ”

Márquezovi sa na MotoGP 2019 mimoriadne darí. Stal sa 4. najúspešnejším jazdcom v histórií Grand Prix.

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here