Márquez sa vyrovnal Agostiniovi senzačným druhým miestom v Silverstone

722

V Silverstone sa odohral poriadne napínavý pretek. Pokračujúc v sérii dvoch finišov na popredných priečkach podnikol Márquez dôležité kroky smerom k svojmu primárnemu cieľu, kým odhodlaný Lorenzo po návrate zo zranenia skončil na bodovanej pozícií.

Britské leto sa v nedeľu ukázalo v plnej sile, keď počas 12. kola Majstrovstiev sveta MotoGP v roku 2019 na okruhu Silverstone dosahovala teplota ovzdušia 31°C. Pri teplote trate 44°C bolo zrejmé, že potom čo zhasnú svetlá budú nasledovať ďalšie náročné preteky v prémiovej triede.

Dokonalým štartom na RC213V tímu Repsol Honda z 88. prvej štartovej pozície svojej kariéry v Grand Prix predišiel líder Majstrovstiev sveta v MotoGP Marc Márquez incidentu, ktorý sa mu odohral za chrbtom. Keďže konkurent v majstrovstvách sveta Andrea Dovizioso a prípadný záujemca o pódium Fabio Quartararo z pretekov vypadli, k Márquezovi sa vpredu pridal Alex Rins, pretože toto duo odjazdilo najrýchlejšie kolá väčšiu časť pretekov.

Dosiahnutý nový rekord

Obaja hrali hru na mačku a myš až do posledného kola, Márquez dovtedy viedol celé preteky a zajazdil nový rekord kola v pretekoch na 1’59.936. Krátky moment v poslednej zákrute spôsobil, že líder Majstrovstiev sveta priškrtil klapku a v dôsledku toho bol nútený skončiť na druhom mieste, pričom od víťazstva ho delilo iba 0,013s. Pokračujúc v sérii dvoch finišov na popredných priečkach v roku 2019 opúšťa Márquez Silverstone s dominujúcim 78 bodovým náskokom v Majstrovstvách sveta MotoGP pred ostávajúcimi siedmimi pretekmi.

Márquez dosiahol na trati v nový rekord.

Tým, že získal 88. pódiové umiestnenie vo svojej kariére v prémiovej triede, sa Márquez vyrovnal skvelému Giacomovi Agostinimu v počte pódiových umiestnení prémiovej triedy. Výsledok posúva Hondu o 45 bodov pred Ducati v Majstrovstvách konštruktérov a tím Repsol Honda na  36 bodov za tím Ducati v  Majstrovstvách tímov.

Jorge Lorenzo vediac o svojej fyzickej kondícii nastúpil na nedeľnú britskú Grand Prix s jednoduchým cieľom preteky dokončiť, aby tým získal viac informácii o svojom stave. Odhodlanie päťnásobného majstra sveta bolo odmenené párom bodov na 14. mieste, keď ťažil zo svojho dôsledného prístupu a chýb ostatných jazdcov pred ním.

Preteky svojou prítomnosťou poctil spolu s Márquezom a Lorenzom aj šesťnásobný majster sveta Jim Redman, víťaz prvých pretekov Hondy  v prémiovej triede v roku 1966 na modeli Honda RC181.

Tím Repsol Honda bude teraz cestovať na okruh Misano na dvojdňové testovanie. Preteky budú na tomto okruhu pokračovať na Veľkej cene San Marína, 13. – 15. Septembra.

Marc Márquez v Silverstone

2.miesto

Som spokojný s výsledkom v majstrovstvách, ale nie s výsledkom v pretekoch, keďže stratiť víťazstvo v poslednom okamihu po tom, čo ste vo vedení, nie je ten najlepší pocit. Stráviť celé preteky vpredu je tu ťažké, pretože si všetkého užijete viac. Pokúsil som sa ísť jedno kolo pomalšie, aby som zistil, či sa Rins dostane do vedenia, ale on to neurobil a keďže som vedel ,že Viñales je za nami, tak som neustále tlačil. Mojím cieľom neboli preteky, boli to majstrovstvá a keby prišli jazdci Yamahy, mohli sme skončiť aj nižšie. V poslednej zákrute som bol na okamih príliš vpredu a musel som ubrať plyn, čím som pred seba pustil Rinsa, aj tak sme ale šťastní, pretože odchádzame so 78 bodmi pred druhým miestom, i keď dúfam, že Dovi je po veľkej havárii v poriadku, a že sa dobre zotaví a vráti sa, pretože je vždy lepšie, keď o body bojujete. “

Márquez skončil v Silverstone na 2. mieste, odkiaľ si odnáša 78 bodov.

Jorge Lorenzo

14.miesto

 „Dnes to išlo lepšie, než sme očakávali. Keď som išiel do týchto pretekov, tak som vedel, že to bude náročné, a myslel som si, že možno skončím jednu alebo viac minút za víťazom, pretože som bol počas celého víkendu asi o tri sekundy pomalší ako bol najrýchlejší čas. Skončiť do jednej minúty od víťaza a odniesť si dva body je dobrou odmenou za náročné preteky. Dokázal som sa dozvedieť viac o šetrení pneumatík, ako aj o testovaní mojej kondície, takže som rád. Práve teraz cítim bolesť, avšak na testovaní v Misane budem silnejší  a potom na pretekoch aj v lepšom fyzickom stave. “.

Chcete sa dozvedieť o priebehu pretekov MotoGP viac? Prečítajte si ďalšie články.

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here