Márquezovo bezkonkurenčné 5.víťazstvo v rade po napínavom záverečnom kole na Phillip Island

673

Marc Márquez sa v Austrálii zapísal do histórie tým, že sa stal najúspešnejším jazdcom Hondy po tom, čo získal 55. víťazstvo v prémiovej triede po neuveriteľných pretekoch Veľkej ceny Austrálie na okruhu Phillip Island. 

Nedeľa v Austrálii začala pre Marca Márqueza solídnym štartom, keď sa na okruhu Phillip Island zaradil do prvého radu už ôsmy rok po sebe. Majster sveta sa počas úvodných kôl ocitol v centre neuveriteľného súboja deviatich jazdcov, keď pole jazdcov zvádzalo súboje o úvodné pozície. S dokonalou presnosťou si Márquez vybojoval cestu vpred. Tým sa pripojil k Calovi Crutchlowovi a Maverickovi Viñalesovi vpredu.

V desiatom kole sa preteky dostali na druhú úroveň, keď sa Viñales snažil zbaviť prenasledujúcej skupiny. Avšak obaja, Márquez aj Crutchlow,  reagovali časmi pod 1’29s, aby Viñalesa udržali v náskoku iba pár desatín sekundy. Konzistentnou jazdou okolo 1’29s  osemnásobný majster sveta prenasledoval Viñalesa a využil prvotriednu maximálnu rýchlosť RC213V, aby v poslednom kole vystrelil do vedenia. Nakoniec prešiel cieľovou čiarou a získal 11. víťazstvo v roku 2019.

TOP

REPSOL – šiltovka

Promo šiltovka Repsol.
Čierna farba.

Nový rekord na okruhu Phillip Island

Toto víťazstvo je Márquezovým 55. víťazstvom v prémiovej triede, čo ho robí najúspešnejším jazdcom Hond. Kedže prekonal rekord Micka Doohana z roku 1998 s 54 víťazstvami.

Teraz majú viac víťazstiev v prémiovej triede už iba Valentino Rossi (89) a Giacomo Agostini (68). Márquez týmto získal päť po sebe nasledujúcich víťazstiev prémiovej triede. Prvýkrát od roku 2014 a pokračuje v šnúre 14. prvých dvoch pódiových umiestnení neprerušene po sebe.

Vďaka víťazstvu je tím Repsol Honda iba jeden bod za tímom Ducati v Majstrovstvách tímov, pretože cieľom spoločnosti Honda je skompletizovať vytúžený tripple.

Jorge Lorenzo na okruhu Phillip Island.

Jorge Lorenzo pretrpel zložitý štart v úvode dňa, keď si dokázal zabezpečiť iba 19. miesto na štartovom poli s časom 1’31.179. Jeho trápenie bohužiaľ pokračovalo, keďže Lorenzo dokončil náročné 27-okruhové preteky finišom na 16.mieste.

Cal Crutchlow sa vrátil na pódium MotoGP zaslúženým druhým miestom, prvým umiestnením Hondy na prvých dvoch pódiových miestach od Veľkej ceny Japonska v 2018, kde Márquez vyhral, čím získal siedmy titul majstra sveta pred Calom Crutchlowom.

Majstrovstvá sveta MotoGP sa teraz ako každoročne presunú do Malajzie na poslednú etapu mimo Európy – 18. kolo, Veľká cena Malajzie na známom okruhu Sepang International.

Márquezovo 55. víťazstvo v prémiovej triede.

Marc Márquez 

1.miesto

 „Bol to šialený víkend s počasím a všetkým. Maverick bol dnes veľmi rýchly, avšak bol som schopný ho sledovať a pomaly začať variť víťazstvo. Viñales začal tlačiť veľmi tvrdo a bol vpredu veľmi rýchly. Vedel som, že ak s ním dokážem zostať štyri alebo päť kôl, potom bude víťazstvo možné. Tím Repsol Honda odviedol na okruhu Phillip Island skvelú prácu. Napriek obmedzenému času, ktorý sme na trati mali. Museli sme trošku hazardovať s mäkkou zadnou pneumatikou. Nakoniec to bolo na hranici limitu, ale dokázali sme zvíťaziť! Je skutočne mimoriadne získať toto už 55. víťazstvo spolu s Hondou. S celou Honda rodinou sa cítim neuveriteľne a som rád, že si môžem túto chvíľu užiť s nimi ako aj s  tímom.“

Jorge Lorenzo 

16.miesto 

„Predtým, ako sme dorazili, som čakal, že to bude boj, ale vždy dúfam, že sa veci zmenia a že budem schopný byť rýchly. Od FP1 sme bojovali vo vetre a chlade. Je to najhorší výsledok od návratu po zranení v Assene. Bohužiaľ je však to realita. Malajzia za normálnych podmienok bude lepšia. Je to trať, ktorá mi viac vyhovuje, a myslím si, že sa budeme môcť vrátiť k tempu, aké sme mali v Motegi.“

Prečítajte si: Nezastaviteľný Márquez na VC Japonska zvíťazil, čím sa vyrovnal najúspešnejšiemu jazdcovi Hondy.

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here