Menej známe značky olejov

Motorový olej patrí medzi jednu z najdôležitejších tekutín vo vozidle. Poznáte aj tieto značky olejov?

1172

Celkové hodnotenie článku

5,0 rating

Motorové oleje patria do kategórie najdôležitejších prevádzkových kvapalín v automobile. Ich výmenu môže ale sprevádzať celý rad otázok. Použiť syntetické alebo minerálne oleje? Spoľahnúť sa na prestížnych výrobcov alebo vyskúšať menej známe značky olejov, ako sú Repsol, Motorex, či Motul? Odpoveď sa pokúsime priniesť v nasledujúcich riadkoch. Predstavíme Vám menej známe značky olejov.

Mene známe značky olejov.
Značky olejov, ktoré možno nepoznáte.

Motorové oleje stoja za Vašu pozornosť

Moderné motorové oleje musia predovšetkým minimalizovať trenie všetkých pohyblivých častí motora. Vrátane styčných plôch valcov, kľukových alebo ojničných ložísk. Bez povšimnutia nemôže ostať vygenerované teplo, ktoré vzniklo pri trení alebo spaľovaní pohonných hmôt. Aj toto musia motorové oleje spoľahlivo odviesť. Ani to však nie je všetko. Motorové oleje prispievajú k čisteniu motora a za pozornosť stojí ich antikorózna alebo konzervačná schopnosť. Bude tieto všetky funkcie schopný plniť olej do auta od menej známej značky?

Motorové oleje Repsol

Plne syntetický olej do auta je používaný v značkách SEAT, ŠKODA, VW alebo AUDI. Jeho zloženie je vhodné pre predĺžené intervaly výmen. Oleje boli vyvinuté špeciálne pre motory s priamym vstrekovaním. Zabezpečujú maximálnu ochranu všetkých častí motora. Ich efektivita sa premieta do zníženia trenia motorových súčastí. Výsledkom je stabilný maximálny výkon motora. Motorové oleje vyrába koncern Repsol YPF, ktorý patrí medzi najväčšie petrochemické spoločnosti.

Super

Motorové oleje Repsol

Syntetické mazacie oleje vyvinuté spoločnosťou Repsol spĺňajú najvyššie kritériá.

Motorové oleje Motorex

Medzi kvalitné značky olejov patrí aj švajčiarsky výrobca MOTOREX BUCHER AG LANGENTHAL. V ponuke výrobcu nájdete minerálne a aj plne syntetické oleje pre široké spektrum použitia. Oleje sú vhodné pre naftové i benzínové motory. Oleje sú zárukou stabilného viskózneho stupňa, tepelnej stability a nízkej spotreby oleja. Motor udržiavajú v perfektnom stave s vysokým stupňom ochrany. Tejto značke sme venovali aj samostatný článok.

od 6.99 €/l

Motorové oleje Motorex

Kvalitné švajčiarske motorové oleje Motorex sú formulované a testované na športové benzínové a naftové motory.

Motorové oleje Motul

100 % syntetické oleje od francúzskej spoločnosti Motul sú určené pre automobily značiek RENAULT, VW, AUDI, ŠKODA i SEAT. Motorové oleje umožňujú flexibilné intervaly výmen. Sú navrhnutépre výkonné motory automobilov s priamym vstrekovaním, kde sa očakáva použitie olejov s veľmi nízkym trením a nízkou viskozitou. Oleje poskytnú vysokú mazaciu schopnosť a vysokú tepelnú stabilitu.

od 5.99 €/l

Motorové oleje Motul

Motorové oleje vyrobené syntetickou technológiou na báze esterovej syntézy a Technosyntézy, ktorá je patentovaná firmou MOTUL.

Podčiarknuté, zhrnuté

Pri výmene motorového oleja môžete samozrejme siahnuť po produktoch od renomovaných značiek. Castrol, Shell, či Elf sú sami o sebe pojmom. Ak však chcete ušetriť, vyberte si z repertoára menej známych značiek olejovako sú Repsol, Motorexalebo Motul.

Môžete si byť istí, že kvalita bude na obidvoch stranách. Aj oleje od menej prestížnych výrobcov, rovnako ako známejšie produkty, kráčajú s najnovšími trendmi vo výrobe prevádzkových kvapalín. Nezabudnite však, že vzhľadom na záruku musíte pri novom aute ostať pri oleji, ktorý odporúča výrobca vášho automobilu. Staršie ročníky automobilov sú špecifické. Tu sa môžete rozhodnúť pre ktorúkoľvek menej známu značku oleja. Pri výbere potom dodržiavajte minimálne viskozitu oleja a jeho výkonnostnú triedu.

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here