Fascinujúce druhé miesto Márqueza na napínavej Veľkej cene Rakúska

367

Na VC Rakúska ďalšia energická jazda Marca Márqueza na okruhu Red Bull Ring znamenala boj lídra šampionátu o víťazstvo až do odmávania vlajky, kým Bradl pokračoval v zbieraní bodov po pôsobivom návrate.

Sobotné slnko sa nakoniec po premočenom zahrievacom kole vrátilo na Veľkú cenu Rakúska. Ako jazdci prichádzali na štart pretekov MotoGP,  poveternostné podmienky sa podobali tým, aké zažili v priebehu víkendu pri teplote vzduchu 23°C a teplote trate 32°C.

Keď svetlá na štarte zhasli, po vzrušujúcom dramatickom úvode bojovali Marc Márquez s Andreom Doviziosom o pozíciu v 3. zákrute, do ktorej vošiel vládnuci majster sveta širokým oblúkom a klesol tak na piate miesto. Neochvejný Márquez bez váhania sklopil hlavu a pridal sediac na svojom RC213V rýchlo prenasledujúc lídra pretekov Fabia Quartarara.

Márquez a Dovizioso sa na Veľkej cene Rakúska postarali o napínavý pretek.

V ôsmom kole sa Márquez po prvýkrát dostal späť do vedenia, Dovizioso však zaútočil, aby sa nakrátko ujal vedenia. Líder majstrovstiev sveta bol schopný ovládať strednú fázu pretekov predtým, ako sa Dovizioso opäť vrátil v 20. kole do vedenia. Vyčkávajúc na vhodnú chvíľu si Márquez dal na čas, aby zahájil protiútok a veľkolepou sériou posledných kôl postavil 87 595 fanúšikov na okruhu Red Bull Ring na nohy. Bradl teraz smeruje do Fínska otestovať novopostavený okruh Kymi Ring.

Súboj pokračoval až do poslednej zákruty, Márquez sa po tom, ako sa pokúšal striasť Doviziosa umiestnil na druhom mieste so stratou 0,213s. Márquez so ziskom 20-tich bodov kontroluje pohodlný 58-bodový náskok v rebríčku Majstrovstiev sveta MotoGP potom, čo skončil  na prvých dvoch miestach v ôsmich pretekoch po sebe. Honda naďalej vedie v klasifikácii konštruktérov s 236 bodmi.

Po sobotňajších problémoch predviedol Stefan Bradl na Veľkej cene Rakúska odvážnu jazdu, aby dosiahol štyri bodované umiestnenia zo štyroch štartov v roku 2019. Keď svetlá zhasli, Nemec už po niekoľkých kolách rýchlo dohnal stratu z 21. miesta sa dostal na bodovanú pozíciu. Nakoniec získal 13. miesto po posune nahor o osem pozícií a Bradl odchádza z Rakúska potešený z toho, čo dosiahol.

Tím Repsol Honda teraz smeruje do Spojeného kráľovstva na 12. preteky Majstrovstiev sveta MotoGP roku 2019 do Silverstone, 23. až 25. augusta. Jorge Lorenzo je pripravený na svoj návrat do kolotoča pretekov na britskom okruhu po zotavení sa zo zranenia chrbta, ktoré utrpel v Assene.

Marc Márquez na VC Rakúska

Marc Márquez si vybojoval 2. miesto.

„Som šťastný, pretože dnes sme urobili chybu so zadnou pneumatikou, okamžite som videl, že všetky mäkké pneumatiky majú lepšiu priľnavosť a dokonca ich konzistentnosť na konci bola lepšia ako u nás.“ Aj tak som to však vyskúšal, pretože som Marc a musím to predsa skúsiť! Druhé miesto je dobré, v poslednej zákrute sme veľa stratili kvôli sklzu, ale Dovi odviedol neuveriteľnú prácu. Aj tak sa nám však odtiaľ podarilo odísť s 58-bodovým vedením, takže budeme pokračovať ďalej. Aj keď nie sme v najlepšej forme, sme schopní takýmto spôsobom finišovať, čo je celkovo pozitívne. “

Stefan Bradl

Na VC Rakúska sa Stefan Bradl umiestnil na 13. mieste.

„Cieľom bolo skončiť na bodovanej pozícií po pre mňa náročnom víkende a najmä kvalifikácii. Takže skončiť v 13. mieste je celkom dobrý výsledok vzhľadom na to, že sme začali vzadu v štartovom poli a dnes ráno bolo počasie proti nám. Nedokázali sme otestovať to, čo sme chceli v zahrievacom kole kvôli dažďu, takže získať body je pre mňa šťastným koncom. Vďaka tímu Repsol Honda a tiež HRC za všetku podporu počas týchto pretekov, dosiahli sme veľa. “

Ak nechcete, aby Vám niečo z MotoGP ušlo, prečítajte si ďalšie články.

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here