Najočakávanejšie autá roku 2021

338

Celkové hodnotenie článku

Rated 5 out of 5

Určite sa všetci zhodneme, že rok 2020 nevyšiel podľa našich predstáv, pretože pretrvávajúca pandémia koronavírusu poznačila celý svet. Avšak, pre automobilový priemysel korona nepredstavovala až taký veľký problém a automobilové veľmoci si pre nás aj v roku 2021 pripravili rôzne novinky. Načo sa teda môžeme tento rok tešiť? Aké najočakávanejšie modely áut budú uvedené na trh?

automobilky, najočakávanejšie autá roku 2021
Automobilky nezaháľali ani v roku 2020 a tento rok rozšíria trh o nové modely áut.

Auto novinky 2021

V roku 2021 privítame na trhu rôzne nové najočakávanejšie modely áut. Na svoje si prídu fanúšikovia klasických benzínových či dieselových motorov, ale aj sympatizanti elektromobilov.

Vybrali sme teda niekoľko najočakávanejších áut roka, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch priblížime.  

CITROËN C4

Francúzska automobilka prinesie tento rok na trh nový Citroën C4 v modernom a atraktívnom prevedení. Tento model bude dostupný aj v elektrickej verzii, ktorá bude dostupná ale až koncom roka.

Model sa vzhľadovo príliš neodlišuje od predchádzajúcich modelov. Zaujímavým prvkom však je, že karoséria je kombináciou crossover a hatchback. Na výber máte zo siedmych farebných prevedení karosérie, štyri farebné štýly a šesť farieb čalúnenia a interiéru. Vďaka tomuto širokému výberu máte možnosť personalizácie modelu, presne podľa vašich predstáv.

Technológie

Citroën C4 poskytuje vysoký komfort, veľa úložného priestoru a rôzne asistenčné technológie, ktoré vám uľahčia riadenie a prinesú zo šoférovania zážitok. Medzi tieto technológie patrí napr. cúvacia kamera, active safety break, systém sledovania mŕtveho uhla, parkovacia kamera, pomoc pri rozjazde do kopca, adaptívny tempomat, elektrická parkovacia brzda, start-stop systém a mnoho iného.

Motor

Model poháňajú osvedčené motory PureTech a BlueHDi. Benzínové motory majú výkon od 100 do 150 konídieselové v rozmedzí 110 až 130 koní. Samozrejmosťou je prevodovka manuál alebo automat.

Cena

K dispozícií sú štyri výbavy Live Pack, Feel, Feel Pack a Shine. Cena začína na úrovni 14 990 € a končí na úrovni 23 990 € pre najvyššiu výbavu Shine. Atraktívna cena predurčuje, že tento model bude v tomto roku určite veľkým trhákom.

Kompletné ceny pre všetky výbavy  nájdete v tomto cenníku.

citroen c4, najocakavanejsie auta 2021
Atraktívny vzhľad si zamilujú ako muži, tak aj ženy.

HYUNDAI TUSCON

Nový model Hyundai Tuscon bude ešte štýlovejší a vylepšený pro všetkých stránkach. Prináša revolučný dizajn, ktorý poteší nejedno ľudské oko a na cestách budete určite neprehliadnuteľný. Zvýrazňujúca chrómová linka, zadné LED svetlá, 19-palcové zliatinové disky, to všetko prináša exteriér tohto auta.  

Interiér je priestranný, poskytuje komfort a dizajnéri odstránili všetky fyzické tlačidlá, takže môžete všetko ovládať dotykovo. Výhodou je aj veľký batožinový priestor.

Technológie

Nový Hyundai Tuscon je vybavený rôznymi špičkovými technológiami ako bezdrôtové nabíjanie smartfónu, asistent jazdy na diaľnici, snímanie mŕtveho uhla, autonómne núdzové brzdenie, asistent parkovania na diaľku alebo asistent na prepínanie diaľkových svetiel.

Motor

Okrem klasickej benzínovej či dieselovej verzii je Hyudai Tuscon dostupný aj ako hybrid, čo určite poteší ochrancov životného prostredia. Motorizácia je 1,6  T-GDi s výkonom od 85 kW do 180 kW. Všetky výbavy okrem základnej Comfort sú dostupné aj ako 4×4.

Cena

Na výber sú štyri výbavy – Comfort, Family, Style, Premium. Najnižšia cena začína na 21 990 € a cena najvyššej výbavy pre benzínový motor je 32 990 € a pre diesel 34 590 €.

Kompletný cenník Hyundai Tuscon.

hyundai tucson
So zvýrazňujúcou chrómovou linkou budete na cestách vynikať.

ŠKODA FABIA IV

Škoda Fabia je najpredávanejším autom na Slovensku a Česku. Rovnako patrí medzi ideálne auto pre šoférov-začiatočníkov. Preto automobilka nezaháľa a prináša opäť nový model.

Štvrtá generácia Škoda Fabia má už testovacie jazdy po diaľnici už za sebou. Šikovní vodiči tento zamaskovaný model zachytili na fotkách a vďaka nim vieme pár zaujímavých detailov.

Tento nový model sa prvýkrát ukáže vo verzii hatchback a verzia combi bude dostupný až neskôr, z dôvodu neskoršieho vývoja.

Výrobcovia sľubujú, že Fabia bude dizajnovo prepracovaná, technicky a proporčne vyspelá a že sa máme určite načo tešiť. Model bude mať výraznejšiu masku chladiča, diódovú svetelnú techniku alebo nápis na zadnej časti namiesto typického loga. Interiér by mal byť inšpirovaný Škodou SCALA a Škodou KAMIQ.

Technické informácie zatiaľ ešte nie sú známe ale dôležitou informáciou je, že táto generácia dostane novú modulárnu platformu MQB A0, teda využitie benzínových trojvalcov. To však znamená, že dieselového motora sa nedočkáme.

Nová Škoda Fabia sa má predstaviť v septembri 2021. Nechajme sa teda prekvapiť!

MERCEDES-BENZ EQA

Do rodiny Mercedes-Benz po úspešnom modely EQC pribudne elektromobil EQA. Ide o elektrifikovaná verziu väčšieho GLA, ktorý je SUV hatchback. Dostupný bude na jar tohto roku a bude sa predávať vo verzii EQA 250.

Spotreba tohto elektromobilu bude 15,7 kWh na 100 km výkon 140 koní, s dojazdom približne 400 km. Neodmysliteľnou súčasťou elektromobilu sú nulové emisie. Záujemcovia budú mať na výber aj verziu s pohonom všetkých štyroch kolies s výkonom dokonca až 200 koní.

Technológie

Súčasťou elektromobilu budú aj integrované technológie známe z predchádzajúcich modelov Mercedes-Benz. Nájdete v ňom systém aktívneho držania v jazdných pruhoch, brzdový asistent alebo Distronic, teda asistent udržiavania odstupu.

Taktiež bude obsahovať navigáciu s elektrickou inteligenciou a možnosť prednastavenie teploty v aute. Nový model sľubuje vysokú mieru odhlučnenia a redukciu pocitu nerovností na ceste. Vychytávkou je aj panoramatická posuvná strecha, či vyhrievané sedačky.

Aké technológie bude elektromobil obsahovať sa vyvíja od výbavy, ktorú si zvolíte. Na výber budú 3 výbavy – pokročilý balík, rozšírený balík plus a prémiový balík.

Nabíjanie

Nabíjanie bude možné realizovať cez verejné AC stanice alebo cez wallbox a doba, zakiaľ sa elektromobil nabije, by mala byť 5 hodín a 45 minút. S rýchlonabíjačkami sa elektromobil stihne nabiť do 30 minút.

Cena

Cena sa bude pohybovať okolo 51 000 €, čo je prijateľná cena v porovnaní s bežnou GLA, ktorej cena je 38 000 € alebo s plug-in hybridnou GLA, ktorej cena je 48 000 €.

Oficiálna finálna cena ešte nie je známa. Avšak bude sa dať znížiť cez štátnu dotáciu v hodnote 3 000 €, ktorú poskytne samotný Mercedes-Benz.

mercedes benz
Typickým znakom pre Mercedes-Benz EQA je čierny panel obloženia chladiča s hviezdou v strede a svetelný pás vpredu a vzadu.

BMW X8

Nemecká automobilka plánuje ďalšiu novinku vo forme SUV, ktorá má byť športovejšou verziou X7 a má sa objaviť v troch verziách.

Dizajnovo sa bude odlišovať od ostatných modelov. Odborníci tvrdia, že dizajn bude kontroverzný a bude pravdepodobne obsahovať delené predné svetlomety s dennými LED svetlami, ktoré budú umiestnené nad hlavnými svetlami.

Taktiež sa očakáva, že model bude elektromobil. Ostatné informácie zatiaľ nie sú dostupné, preto si budeme musieť na výsledok počkať.

Aký bude váš výber?

Vybrali by ste si z tejto ponuky? Ktorá najočakávanejšie novinka sa vám najviac páči? Svoju voľbu nám môžete napísať do komentára nižšie. 😊  

V prípade, že sa chystáte kúpiť nové autíčko, prečítajte si náš článok – Kúpili ste si novučké auto? Takto svojho nového miláčika zabehnite.

Zanechať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here