Tr├ípia V├ís ┼íkrabance na aute? Zaru─Źen├Ż n├ívod ako ich jednoducho odstr├íni┼ą

2101

Celkov├ę hodnotenie ─Źl├ínku

5,0 rating

┼ákrabance na aute – vzniknut├ę ─Źi u┼ż z odskakuj├║cich kamienkov, parkovania, alebo v─Ćaka ┼íikovn├ęmu susedn├ęmu autu, ktor├ę n├ím zanechalo pozdrav na dver├ích – ur─Źite na n├ílade nepridaj├║ ┼żiadnemu majite─żovi automobilu.

V dne┼ínom ─Źl├ínku V├ím poskytneme p├ír z├íkladn├Żch inform├íci├ş, ako m├┤┼żeme opravi┼ą drobn├ę ┼íkrabance aj sami doma prostredn├şctvom vo─żne dostupn├Żch produktov. 

Pre─Źo je odstr├ínenie ┼íkrabancov na aute d├┤le┼żit├ę?

┼ákrabance na aute, nie len ┼że nevyzeraj├║ reprezentat├şvne a esteticky, ale taktie┼ż dok├í┼żu zn├ş┼żi┼ą ┼żivotnos┼ą materi├ílov, na ktor├Żch vznikli, nako─żko sa podie─żaj├║ na vzniku kor├│zie. Z tohto d├┤vodu je d├┤le┼żit├ę, aby majitelia automobilov ─Źo najsk├┤r odstr├ínili aj mal├ę ┼íkrabance na laku vozidla.

┼ákrabance na aute sa podie─żaj├║ na vzniku kor├│zie.
Je d├┤le┼żit├ę, aby majitelia ├íut ryhy na laku ─Źo najsk├┤r odstr├ínili, nako─żko sa podie─żaj├║ na vzniku kor├│zie.  

O tom, ako predch├ídza┼ą vzniku kor├│zi├ş, a ─Źo v pr├şpade jej vzniku a roz┼í├şrenia robi┼ą, sme zhrnuli v ─Źl├ínku o hrdzi.

─îo robi┼ą v pr├şpade objavenia ryhy na vozidle?

V┬ápr├şpade, ┼że ste objavili ┼íkrabanec, ktor├Ż nie je ve─żmi hlbok├Ż, je mo┼żn├ę vykona┼ą opravu laku a karos├ęrie aj doma prostredn├şctvom vyu┼żitia vo─żne dostupn├Żch prostriedkov. Av┼íak v┬ápr├şpade, ┼że ┼íkrabanec je hlbok├Ż, je lep┼íie necha┼ą opravu na odborn├şka a┬áauto rad┼íej odviez┼ą do servisu. V├Żhodou odstr├ínenia ┼íkrabancov doma je hlavne to, ┼że ich odstr├ínenie neza┼ąa┼ż├ş v┬ázna─Źnej miere Va┼íu pe┼ła┼żenku, nako─żko prostriedky na odstr├ínenie ┼íkrabancov nie s├║ drah├ę a┬ás├║ vo─żne dostupn├ę takmer v┬áka┼żdom v├Ą─Ź┼íom obchode.┬á

Hlb┼íie skrabance na aute vlo┼żte do r├║k odborn├şkom.
Ak si netr├║fate opravi┼ą ┼íkrabance na laku V├í┼ího automobilu, nechajte to na odborn├şkov.

Ak├Ż produkt si vybra┼ą?

V s├║─Źasnosti sa na trhu nach├ídza ve─żk├ę mno┼żstvo druhov a zna─Źiek v├Żrobkov sl├║┼żiacich na odstr├ínenie r├Żh na karos├ęri├ích vozidiel. Je len na preferenci├ích z├íkazn├şka, ktor├Ż v├Żrobok a zna─Źku si vyberie.

Retušovacie fixky

Retu┼íovacie fixky predstavuj├║ najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ktor├Żm je mo┼żno odstr├íni┼ą ryhy na laku karos├ęrie. Pred├ívaj├║ sa v ┼ípecializovan├Żch predajniach, ale taktie┼ż na ─Źerpac├şch staniciach, alebo vo v├Ą─Ź┼í├şch supermarketoch. Fixka je vhodn├í najm├Ą na odstr├ínenie mal├Żch ┼íkraban─Źekov, hlb┼íie ryhy s ┼łou odstr├íni┼ą nep├┤jdu. Jej pou┼żitie je ve─żmi jednoduch├ę a cena nie je vysok├í.

Pr├şkladom takejto retu┼íovacej fixky je korek─Źn├ę pero na lak – CARPLAN, ktor├ę sl├║┼żi na odstra┼łovanie ┼íkrabancov od kamienkov, ale taktie┼ż hlb┼í├şch r├Żh. Jeho v├Żhodou je, ┼że pr├íca s vybranou fixkou je ve─żmi jednoduch├í a r├Żchla.

ODPORÚČAME

Škrabance si zafarbite!

Ôťö´ŞĆ Jednoduch├ę pou┼żitie a n├şzka cena.

Ôťö´ŞĆ Odstr├íni┬áv┼íetky men┼íie┬á┼íkrabance.

Ôťö´ŞĆ Na v├Żber je┬ámno┼żstvo farieb!

─Äal┼íou mo┼żnos┼ąou je vyu┼żitie le┼ítiacej pasty.  T├í je vhodn├í aj na odstra┼łovanie v├Ą─Ź┼í├şch a hlb┼í├şch ┼íkrabancov. Pastu sa neodpor├║─Źa vyu┼ż├şva┼ą na priamom slnku. Odstra┼łovanie ┼íkrabancov pomocou vyu┼żitia br├║snej/le┼ítiacej pasty taktie┼ż nepredstavuje ┼żiadnu n├íro─Źn├║ ├║lohu. Postup odstra┼łovania r├Żh a ┼íkrabancov prostredn├şctvom vyu┼żitia pasty je mo┼żn├ę opakova┼ą dovtedy, k├Żm nie sme s v├Żsledn├Żm efektom spokojn├Ż.

ETALON je jemn├í ┼ípi─Źkov├í le┼ítiaca pasta, ktorej ve─żk├í v├Żhoda je to, ┼że oproti retu┼íovacej fixke posl├║┼żi aj na odstr├ínenie hlb┼í├şch r├Żh a ┼íkrabancov.

TOP

Vyleštite škrabance pomocou pasty!

Ôťö´ŞĆ Pasta v├Żrazne┬ázvy┼íuje lesk.

Ôťö´ŞĆ┬áSpo─żahlivo odstr├íni aj┬áhlb┼íie ┼íkrabance.

Ôťö´ŞĆ┬áBalenie ETANOL obsahuje 250g pasty.

Vosk na auto je takisto alternat├şvou, ako odstr├íni┼ą jemn├ę ┼íkrabance, nako─żko obsahuje jemn├ę ─Źiasto─Źky, ktor├ę ryhy vybrusuj├║.

TURTLE WAX Karnaubsk├Ż vosk na auto zabezpe─Źuje dlhotrvaj├║ci lesk a ochranu V├í┼ího vozidla.

5 krokov, ako odstr├íni┼ą ┼íkrabance na aute

V┬ápr├şpade, ┼że ste objavili┬á┼íkrabanec,┬áktor├Ż┬ánie je ve─żmi hlbok├Ż, je mo┼żn├ę vykona┼ą opravu laku a karos├ęrie aj doma┬áprostredn├şctvom┬ávyu┼żitia vo─żne dostupn├Żch prostriedkov. V takom pr├şpade nezabudnite na┬ápotrebn├║ ochranu pri pr├íci.

Ak ste sa rozhodli, ┼że opravu laku na aute chcete vykona┼ą sami doma, prin├í┼íame V├ím stru─Źn├Ż n├ívod ako na to:

  1. Prv├Żm krokom je v├Żber vhodnej sady, ktor├í obsahuje fixku, pastu, alebo in├Ż prostriedok ur─Źen├Ż na odstra┼łovanie ┼íkrabancov na aute.
  2. N├ísledne je potrebn├ę miesto, z ktor├ęho ideme ┼íkrabanec odstra┼łova┼ą poriadne o─Źisti┼ą a odmasti┼ą. Tento krok je d├┤le┼żit├Ż hlavne preto, aby sme sa vyhli ─Ćal┼íiemu zbyto─Źn├ęmu po┼íkriabaniu pri odstra┼łovan├ş ┼íkrabancov. Na ─Źistenie plochy, na ktorej sa ryha nach├ídza n├ím posta─Ź├ş auto┼íamp├│n, respekt├şve in├Ż ─Źistiaci prostriedok, ktor├Ż m├íme k dispoz├şci├ş. Taktie┼ż je d├┤le┼żit├ę, aby plocha, na ktor├║ budeme nan├í┼ía┼ą produkty, bola poriadne vysu┼íen├í.
  3. Po o─Źisten├ş, odmasten├ş a usu┼íen├ş plochy si ozna─Ź├şme miesto, na ktorom sa ┼íkrabanec nach├ídza pomocou p├ísky a n├ísledne nanesieme dostato─Źn├ę mno┼żstvo produktu. Produkt kr├║┼żiv├Żm pohybom br├║sime a┼ż dovtedy, pok├Żm neodstr├ínime cel├║ ryhu. Pri odstra┼łovan├ş r├Żh je potrebn├ę pou┼ż├şva┼ą ─Źo najm├Ąk┼íie handri─Źky z mikrovl├íkna, ktor├ę povrch vozidla nepo┼íkodia. Postup je vhodn├ę opakova┼ą a┼ż dovtedy, pok├Żm nie sme s  v├Żsledkom ├║plne spokojn├Ż. 
  4. Pastu, ktor├║ u┼ż nepotrebujeme, d├┤kladne opl├íchneme a n├ísledne nanesieme vosk, ktor├Ż auto ochr├íni nie len pred kor├│ziou, ale aj usadzovan├şm ne─Źist├┤t a predch├ídzaniu ┼íkrabancov.

V pr├şpade, ┼że zasiahnut├í ─Źas┼ą u┼ż koroduje, je potrebn├ę najprv odstr├íni┼ą hrdzu a a┼ż n├ísledne sa zamera┼ą na odstra┼łovanie ┼íkrabancov.
┼ákrabance nie s├║ reprezentat├şvne.
┼ákrabance na aute nevyzeraj├║ reprezentat├şvne, a preto je potrebn├ę ich odstr├ínenie.

Nasleduj├║ce video zobrazuje postup odstra┼łovania ┼íkrabancov v piatich jednoduch├Żch krokoch.

Je mo┼żn├ę predch├ídza┼ą vzniku ┼íkrabancov?

Za vznikom ┼íkrabancov mnohokr├ít stoja majitelia automobilov. T├Żmto ┼íkrabancom je mo┼żno jednoducho predch├ídza┼ą, nako─żko vznikaj├║ napr├şklad nespr├ívnym um├Żvan├şm, kedy majite─ż um├Żva automobil ┼ípongiou, ktor├║ si oplachuje v jednom vedre, alebo v zime vyu┼ż├şva drsn├║ metli─Źku na odpratanie snehu. Spr├ívna starostlivos┼ą o auto v zime je d├┤le┼żit├í!

Z d├┤vodu predch├ídzania vzniku tak├Żchto ┼íkrabancov je potrebn├ę vyu┼ż├şva┼ą vosk na auto, ktor├Ż automobil chr├íni nielen pred slne─Źn├Żm ┼żiaren├şm, ale taktie┼ż pred ├║─Źinkami cest├írskej posypovej soli. Vosk na auto sp├┤sobuje taktie┼ż to, ┼że lak sa neza─Źne l├║pa┼ąum├Żvanie je zna─Źne jednoduch┼íie, nako─żko ─Źastokr├ít posta─Ź├ş k umytiu len ─Źist├í voda.

Voskova┼ą je potrebn├ę minim├ílne dvakr├ít ro─Źne, a to na jar, kedy pripravujeme automobil na vystavovanie slne─Źn├ęmu ┼żiareniu a na jese┼ł, kedy voskovanie sl├║┼żi ako prevencia proti cest├írskej soli.

Upozor┼łujeme v┼íak na to, ┼że v pr├şpade, ┼że si na odstr├ínenie ┼íkrabancov na aute netr├║fate, nechajte to rad┼íej na odborn├şka, ktor├Ż m├í s odstra┼łovan├şm dlhodob├ę sk├║senosti. ­čÖé

Zanecha┼ą koment├ír

Please enter your comment!
Please enter your name here